Twitter
Facebook

Adese, 2012 yılına hızlı girdi. Perakendenin ulusal markası Adese; İstanbul’da faaliyet gösteren Yunus Marketler Zinciri’nin İstanbul Anadolu Yakası’nda ve Kocaeli’nde bulunan 6 mağazasını bünyesine katarak perakende de yılın ilk hamlesini gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dokuz şehrinde hizmet veren ve 2012 yılında büyüme ivmesini sürdürmeyi hedefleyen Adese, bünyesine kattığı yeni mağazalar ile Anadolu Yakası’ndaki mağaza sayısını 10’a ve Kocaeli ili sınırları içindeki mağaza sayısını da 5’e çıkardı.

İMKB ile yeni bir büyüme ivmesi kazandık
3 Kasım’da hisseleri İMKB’de işlem görmeye başlayan Adese, borsa sürecinin hemen ardından önemli bir yatırıma imza atmış oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, “Borsa sürecinin, Adese ve Adese’nin paydaşları için büyüme ve yeni yatırımlar anlamına geldiğini birçok kere ifade etmiştik. İMKB ile yeni bir büyüme ivmesi kazandık. Önümüzdeki süreçte Adese’nin pazardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Halka arz sürecimizde de belirttiğimiz gibi yeni yatırım hedeflerimizi gerçekleştirmeye başladık. Biz Anadolu sermayesiyle ulusal zincirler içerisinde giren tek perakende şirketi olarak sektördeki iddiamızı sürdürüyoruz” dedi.

Adese’nin mağaza sayısı 146’ya ulaştı
Yeni mağazalarla birlikte, Adese’nin İstanbul Anadolu yakasındaki mağaza sayısı 10’a, İzmit’teki mağaza sayısı ise 5’ e ulaşırken, toplam şube sayısı 146’ya çıktı. Adese’ye ait toplam 98 bin 609 metrekare olan satış alanı ise 102 bin 639 metrekareye toplam alanı ise 160 bin 516 metrekareye yükseldi. Adese bünyesine katılan yeni mağazalarla birlikte 140 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Darıca Şubesi – İzmit, Gebze Şubesi – Gebze İzmit, Sancaktepe Şubesi-İstanbul, Adnan Kahveci Şubesi – Kartal İstanbul, Ümraniye Çakmak Şubesi Ümraniye İstanbul, Cumhuriyet Şubesi – Kartal İstanbul şubeleri bundan sonra Adese zincir mağazaları olarak hizmet verecek.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir