Twitter
Facebook

Ülke genelindeki 140 bin bakkal, yıllardır yasalaşmayı bekleyen ‘Hiper-Süper Marketler, Çok Amaçlı Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı Taslağı’nın yeni yasama yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasalaşmasını bekliyor.


Tasarının yasalaşması için Bursa’daki 3 bin 500 bakkal imza kampanyası başlattı. Bursa Bakkallar Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, ülke genelindeki 146 bakkallar odasına bir mektup göndererek kampanyaya destek istedi. Türkiye genelindeki odaların da desteğiyle bakkallardan toplanacak imzalar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TBMM’ye gönderilecek.

İmza kampanyasını başlatan Bursa Bakkallar Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, “Sektörümüzde acımasız, eşitliksiz, haksız ve dengesiz bir rekabet ortamı yaşanıyor. Böyle bir ortamda bütün umutlarımızla çıkmasını arzuladığımız ‘Hiper-Süper Marketler, Çok Amaçlı Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı Taslağı’ yıllardır bir türlü kanunlaşmıyor. O zaman çareyi kendimiz üretmeliyiz. Güç birliği yaparak çözüm mekanizmalarının hayata geçirilmesinde itici güç oluşturmamız gerekiyor.” dedi.

Oda temsilcilerine gönderdiği mektupta, zincir marketlerin sıkıntıya soktuğu bakkalların çareyi kendi iç dinamiklerinde araması gerektiğine işaret eden Örs, ülke genelindeki 140 bin bakkalın destek vermesiyle çözüm mekanizmalarını harekete geçireceklerini kaydetti.

Örs, 1997 yılında gündeme getirilen ancak bugüne kadar bir sonuç alınamayan tasarının yıllardır tozlu raflarda bekletildiğini söyledi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir