Twitter
Facebook

conforoma2013’ün Mart ayında açılan Conforoma, Türkiye’de 11 ay zor dayandı. Adieu Conforoma.! (Güle güle Conforoma)
Fransa ve Avrupa’da ev mobilyaları ve ev eşyaları alanında en büyük markalardan biri olan Conforama Türkiye’den çekilme kararı aldı.
İlk ve son mağazasını Ümraniye Carrefour’da açan Fransız Conforama, İsveçli IKEA’nın en büyük rakibi olarak gösteriliyordu. Conforama, Fransa dışında İspanya, Portekiz, Hollanda, İtalya, İsviçre, Hırvatistan ve Lüksemburg’da faaliyet gösteriyor. Toplamda 259 mağazası olan firmanın mağazalarının 203’ü Fransa’da, 23’ü İspanya ve Portekiz’de, 16’sı İtalya’da, 13’ü İsviçre’de, 3’ü Hırvatistan’da, 1 tanesi de Lüksemburg’da bulunuyor. Şirketin 2011 yılı cirosu 3.3 milyar euro. Conforama’nın toplam çalışan sayısı ise 13 bin 200.

Kapanma haberini duyup indirimli ürünleri kaçırmak istemeyen kişiler İstanbul Anadolu Yakası Ümraniye Carrefour Alışveriş Merkezi’nde bulunan mağazasına akın etti. Geceden mağaza önünde sabahlayanlar mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Bu haftasonuna kadar sürmesi beklenen indirimli ürünler arasında oturma grupları, yemek ve yatak odası takımları gibi pek çok mobilya çeşidinin yanı sıra dekorasyon malzemeleri ve elektronik aletler de yer alıyor.

Türkiye’ye 2012 yılında giriş yapan Conforama, dünyada bin 341 satış noktası, 265 mağazası, 54 bin 800 çalışan ve her ay 10 milyon ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ev eşyası perakende markalarından biri.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir