Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

2012 Planı

Migros Ticaret AŞ, geçen yıl cirosunu yüzde 11,5 oranında artırarak 5,75 milyar liraya çıkartırken, şirketin EBITDA’sı (Vergi, Amortisman ve Faiz Öncesi Kar – VAFÖK) rakamları da önceki yıla göre yüzde 11,1 artışla 386 milyon liraya ulaştı.

Migros Grubu’nun 2011 yılı finansal sonuçları açıklandı. Migros’un borsaya açıkladığı sonuçlara göre, şirketin cirosu ve EBITDA rakamları 2011’de çift haneli büyüdü.

2011 yılı eylül ayında süpermarkete odaklanacağını duyuran Migros’un 2011 sonu cirosu yüzde 11,5 artışla 5,16 milyar liradan, 5,75 milyar liraya çıktı. Aynı dönemde Migros’un EBITDA’sı da bir önceki yıla göre yüzde 11,1 artış ile çift haneli büyüyerek 386 milyon liraya ulaştı.

2011 yılı finansal sonuçlarını değerlendiren Migros Genel Müdürü Özgür Tort, hem ciroda hem EBITDA rakamında elde edilen çift haneli büyümenin, süpermarket odaklı yaklaşımın bir sonucu olduğunu ifade etti.

Migros Ticaret olarak perakende sektöründeki 58 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile perakende dünyasındaki değişim ve gelişimi çok iyi gözlemleyebildiklerini belirten Tort, geçen yıl eylül ayında gıda perakendesinde ana gelişim kulvarını süpermarket Okumaya devam et

Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, özellikle Ortadoğu’nun çok yakın bildikleri ve takip ettikleri bir pazar olduğunu, buradaki tüm ülkelerin araştırma radarında yer aldığını belirterek, mağazalaşma konusunda söz konusu ülkelerdeki politik gelişim, denge ve istikrar yakalandığında ilk hareket etme avantajını kullanacaklarını bildirdi.

Tort, düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Migros Grubu olarak 2011’de hedeflerine ulaştıklarını, hem satışlar, hem mağaza sayısı, hem karlılık açısından hedeflerinin hepsini aştıklarını vurguladı.

Yurt içinde 68 ilde 720 mağazayla faaliyet gösterdiklerini belirten Tort, henüz bulunmadıkları birkaç ile de 2012’de girme hedefleri bulunduğunu, 23 mağaza ile pazar lideri oldukları Kazakistan’daki büyümeyi bu yıl da sürdüreceklerini söyledi.

Türkiye’de toplam 19 milyon hanenin 720 mağaza ile 12 milyonuna “dokunabildiklerini” dile getiren Tort, mağazalarda büyüklüklerine göre 3 bin 500 ile 20 bin arasında çeşit sunduklarını, sadece 2011’de Okumaya devam et

Bursa’nın en büyük hipermarket zinciri Şaypa, Bursa Erikli’de açtığı hipermarketi AVM’ye dönüştürdü.

Şaypa Maxima ismiyle Türkiye’de ilk olarak hayata geçirilen konsept içinde dev bir hipermarketin yanı sıra sinema salonu, restoranlar ve mağazalar yer alıyor.

Toptancılıkla başladıkları işe hipermarket ve son olarak da AVM ile devam ettiklerini belirten Şaypa’nın Genel Müdür Yardımcısı Bülent Mertyürek, 54 şubeye ulaştıklarını ve 2 yıl içinde Bursa ve Marmara’da yaygınlaşmayı hedeflediklerini söyledi.

İSTANBUL’A DA GELECEK

İstanbul’da ofis açtıklarını ve ulusal marka olmak için burada da mağazalaşmaya başlayacaklarını Okumaya devam et

Marmara Bölgesi’ndeki 59 mağazasıyla faaliyet gösteren KİM Marketler Zinciri, 2012 yılında 35 yeni mağaza açarak 400 kişiye istihdam sağlayacak.

KİM Genel Müdürü Hamit Akçay yaptığı yazılı açıklamada, 2011 yılını yüzde 24 büyüme ile tamamladıklarını açıklayarak, “2012 yılında perakende pazarında karlılıkta kısmi bir daralma yaşanabilir. Buna rağmen yatırımlarımıza devam edeceğiz. Açacağımız 35 mağazanın 15 tanesi süpermarket, 20’si ise yeni konseptimiz KİM Pratik olacak. Daralan iç pazara alternatif olarak bu sene Irak’ta 3 süpermarket yatırımı yapacağız. İstanbul pazarının dışında Yalova, Tekirdağ, Karabük ve Bursa illerinde ilk mağazalarımızı açacağız” ifadelerini kullandı.

Akçay, doğru ve kararlı adımlarla Türkiye geneli ve bölge ülkelerinde şubeleşmek istediklerini söyleyerek, “Halihazırda bin 650 olan istihdam sayısını Okumaya devam et

Son iki yılı yeniden yapılanma ile geçiren ve iki bölgede tutunup diğer bölgelerden çekilen Tansaş, 2012’de tekrar büyümeye başlıyor

Migros Holding’in stratejisine uygun şekilde Marmara ve İç Anadolu’daki mağazalarının verimsiz olanlarını kapatan verimli olanlarını da Migros’a devreden Tansaş, sadece Ege ve Akdeniz Bölgeleri’ne yoğunlaştı.

Bu yıl mağaza açılışlarına tekrar hız kazandıracak firma sadece yılın ilk çeyreğinde 16 mağaza açma kararı aldı.

Tansaş’ın açılış maratonunda kesinleşen lokasyonlar İzmir’de Bayraklı, Buca Kozağaç, Okumaya devam et