Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

2012 yılı hedefi

Migros Ticaret AŞ, geçen yıl cirosunu yüzde 11,5 oranında artırarak 5,75 milyar liraya çıkartırken, şirketin EBITDA’sı (Vergi, Amortisman ve Faiz Öncesi Kar – VAFÖK) rakamları da önceki yıla göre yüzde 11,1 artışla 386 milyon liraya ulaştı.

Migros Grubu’nun 2011 yılı finansal sonuçları açıklandı. Migros’un borsaya açıkladığı sonuçlara göre, şirketin cirosu ve EBITDA rakamları 2011’de çift haneli büyüdü.

2011 yılı eylül ayında süpermarkete odaklanacağını duyuran Migros’un 2011 sonu cirosu yüzde 11,5 artışla 5,16 milyar liradan, 5,75 milyar liraya çıktı. Aynı dönemde Migros’un EBITDA’sı da bir önceki yıla göre yüzde 11,1 artış ile çift haneli büyüyerek 386 milyon liraya ulaştı.

2011 yılı finansal sonuçlarını değerlendiren Migros Genel Müdürü Özgür Tort, hem ciroda hem EBITDA rakamında elde edilen çift haneli büyümenin, süpermarket odaklı yaklaşımın bir sonucu olduğunu ifade etti.

Migros Ticaret olarak perakende sektöründeki 58 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile perakende dünyasındaki değişim ve gelişimi çok iyi gözlemleyebildiklerini belirten Tort, geçen yıl eylül ayında gıda perakendesinde ana gelişim kulvarını süpermarket Okumaya devam et

Çalışan sayısını 5 binden 6 bine çıkarmak isteyen market zinciri, yıl sonunda 1 milyar 300 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyor.

Makromarket çalışanları ve yönetim kurulu üyeleri geleneksel olarak düzenlenen `Personel Motivasyon Toplantıları`nda bir araya geldi. Etkinlikte bir konuşma yapan Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Makro’nun bugünlere gelmesinde genel müdüründen otopark görevlisine kadar çalışanlarının katkısının büyük olduğunu ifade etti. 2012 yılına yönelik ekonomik göstergelerde net tahminlerin olmadığını belirten Songör, “2012 yılında hem Türkiye’nin perakendesi hem de ekonomisinin büyümesi için çalışacağız. Bugüne kadar olduğu gibi, Makro büyümenin lokomotifi olacak”. dedi.

Türkiye’nin 2011 yılı büyüme rakamının yüzde 8,2, Türkiye perakendeciliğinin büyüme rakamının ise Okumaya devam et