Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Adese

happy-centerHappy Center, stratejik vizyonu doğrultusunda yaptığı yatırımlara bir yenisini ekleyerek İttifak Holding’in perakende markası Adese’ye ait, Anadolu yakasında 10 ve İzmit’te 2 olmak üzere toplam 12 mağazasını 19 milyon TL’ye varlık devri yöntemiyle aldı.
Marmara Bölgesi’nde İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa’da 78 şubesiyle faaliyet gösteren Happy Center, İttifak Holding’in perakende markası Adese’ye ait Anadolu Yakası’nda 10 ve İzmit’te 2 olmak üzere toplam 12 mağazasını varlık devri yöntemiyle aldı. Happy Center aldığı stratejik kararla Anadolu Yakası’na odaklandı. Bu minvalde gerek lokasyonun stratejik önemi gerekse de metrekare büyüklükleri Adese’nin mağazaları Happy Center açısından stratejik hedeflere uygun görüldü. Yapılan analizler sonucu karşılıklı iki firmanın kazan kazan ekseni çerçevesinde bir araya gelmesi sonucu Adese mağazalarını Happy Center’a varlık devri yöntemiyle vermiş oldu.

Yavuz Altun: Stratejik vizyonumuz bölgesel liderlik
Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Nisan ayı itibarıyla Sultanbeyli ve Tuzla’da olmak üzere 2 yeni mağaza açarak Anadolu Yakası’nda mağaza sayımızı Kozyatağı ve Ümraniye’nin ardından 4’e çıkardık. Adese’nin Anadolu Yakası’nda bulunan Okumaya devam et

Adese, 2012 yılına hızlı girdi. Perakendenin ulusal markası Adese; İstanbul’da faaliyet gösteren Yunus Marketler Zinciri’nin İstanbul Anadolu Yakası’nda ve Kocaeli’nde bulunan 6 mağazasını bünyesine katarak perakende de yılın ilk hamlesini gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dokuz şehrinde hizmet veren ve 2012 yılında büyüme ivmesini sürdürmeyi hedefleyen Adese, bünyesine kattığı yeni mağazalar ile Anadolu Yakası’ndaki mağaza sayısını 10’a ve Kocaeli ili sınırları içindeki mağaza sayısını da 5’e çıkardı.

İMKB ile yeni bir büyüme ivmesi kazandık
3 Kasım’da hisseleri İMKB’de işlem görmeye başlayan Adese, borsa sürecinin hemen ardından önemli bir yatırıma imza atmış oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Adese Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, “Borsa sürecinin, Adese ve Adese’nin paydaşları için büyüme ve yeni yatırımlar anlamına geldiğini birçok kere ifade etmiştik. İMKB ile yeni bir büyüme ivmesi kazandık. Önümüzdeki süreçte Adese’nin pazardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Halka arz sürecimizde de belirttiğimiz gibi yeni yatırım hedeflerimizi gerçekleştirmeye başladık. Biz Anadolu sermayesiyle ulusal zincirler içerisinde giren tek perakende şirketi olarak sektördeki iddiamızı sürdürüyoruz” dedi.

Adese’nin mağaza sayısı 146’ya ulaştı
Yeni mağazalarla birlikte, Adese’nin İstanbul Anadolu yakasındaki mağaza sayısı Okumaya devam et

İttifak Holding’in perakende sektöründeki ulusal şirketi Adese, hisselerini halka arz etmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Mersin, Bolu, Aksaray ve Karaman olmak üzere dokuz şehirde 136 mağazasıyla hizmet veren Adese, sermayesini 21.182.801 TL’den 30.000.000 TL’ye çıkarmak, ihraç edilecek 8.817.199 TL nominal değerli hisselerin de halka arzı için gerekli işlemleri başlatmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Ayrıca İttifak Holding’in sahip olduğu 1.322.579 TL nominal değerli Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş hissesinin kısmen veya tamamen ek satış yolu ile satış ve/veya ödünç işlemine konu edilecek.

Adese’nin, 3500’ün üzerinde kişiye istihdam sağladığına değinen İttifak Holding CEO’su Ramazan Keser her ay 4,5 milyonun üzerinde tüketiciye hizmet verildiğinin altını çizdi. Keser, “Yatırımlarımıza devam ederek sürdürülebilir büyüme politikamızla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve istihdam Okumaya devam et