Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

aksesuar

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tarafından oluşturulan AVM endeksine göre, Ocak ayı ciro endeksi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’lük artış gösterdi.

Yenilenen AVM endeksinde artık ciro ve cirosu alınan alanlar 6 kategoride değerlendirilmeye başlandı. Buna göre 2010 yılı başından itibaren endeks verileri giyim/aksesuar, ayakkabı/çanta, hipermarket/süpermarket/şarküteri, yiyecek/içecek, teknoloji market/elektrikli eşyalar ve diğer (AVM içerisindeki diğer mağazalar) olarak kategorize edildi.

Ocak 2011’deki ciro değerleri, Ocak 2010’a göre, giyim ve aksesuar kategorisinde yüzde 14, ayakkabı ve çanta kategorisinde yüzde 15, AVM’lerde yiyecek içecek kategorisinde yüzde 15, teknoloji market ve elektrikli eşyalar kategorisinde yüzde 17, hipermarket, süpermarket ve şarküteri kategorisinde yüzde 2 arttı. AVM çerisindeki diğer mağazaların ciroları yüzde 8 yükseldi.

6 kategoride geçen yılın Ocak ayına göre artış yaşanırken, 2010 ocak ayında Okumaya devam et