Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Ali Cevat Vural

Başbakan Erdoğan’ın “Bakkallar dönüşsün ya da birleşip market açsın” önerisine uyan esnaflar kendi AVM’lerini oluşturmaya başladı.

İlk esnaf AVM’leri İstanbul, Bolu ve İzmir’de… Küçük esnaflar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bakkallar dönüşsün ya da birleşip market açsın” sözlerine kulak verdi, kendi AVM’lerini oluşturmaya başladı. Alışveriş merkezlerine karşı rekabet gücü azalan küçük esnafı bir arada toplayacak AVM’lerin ilk örnekleri İstanbul, Bolu ve İzmir’de görüldü.

İstanbul’da biri Sancaktepe diğeri Şirinevler’de olmak üzere Osmanlı Çarşı markasıyla iki ayrı AVM açan Osmanlı Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Hocaoğlu, bu AVM’lerin KOBİ’lerin biraraya gelerek perakende satış noktası oluşturdukları alanlar olduğunu ve ürün olarak bir evin ihtiyacı olan herşeyin bulunabildiği çarşılar olduğunu dile getirdi. Her iki AVM’ye de esnaftan büyük ilgi olduğunu ve doluluk oranlarının yüzde 90’ı bulduğunu anlatan Hocaoğlu şunları söyledi:

Fiyatlar daha uygun

“Sancaktepe 17 bin metrekare, Şirinevler 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Kiralamada da en uygun Okumaya devam et