Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Alisveris

market-muzikMüziğin alışveriş davranışlarına etkisi çokça araştırılmış ve denenmiştir. Mesela klasik müziğin para harcattığı tecrübeyle sabittir.

HT PAZAR / Ayşe ÖZEK KARASU

İşte Almanya’daki bir market zinciri şarap reyonlarında Bach, Mussorgsky çalmaya başlayınca satışlar arttığı gibi, millet daha pahalı şişelere yönelmiş. Ama tüketici derneklerinin itirazı var; bu müzik, insanları baştan çıkarıp para harcatmak için tuzaktır diyorlar

Babayani kılıklardan genç ve modern tarza geçiş sancıları yaşayan şu 130 yıllık İngiliz markası Okumaya devam et

Dünya genelindeki tüketiciler gibi Çinliler de kendi ülkelerinde üretilen ürünlere temkinli yaklaşıyor. Tüketicilerin en büyük endişesi ise ürünlerin güvenirliği.

Forbes dergisinde yayımlanan bir köşe yazısında, Çinlilerin ülkede refahın artmasıyla daha fazla tüketim yapmaya başlamalarının tüketicileri daha bilinçli hale getirdiğine dikkat çekildi.

Makalede aynı zamanda, tüketicilerin güvenirlik sorunu yüzünden yerli markalardan çok yabancı markaları tercih ettiklerine dikkat çekildi.

Kalite kontrol Çin’de oldukça ciddi bir sorun. Geçtiğimiz yıllarda, ürünlerde zehirli içerikler kullandığı ortaya çıkan Çinli fabrikalar dünya genelinde kötü bir üne kavuştu. Okumaya devam et

ABD’de “Black Friday” (Kara Cuma) olarak adlandırılan, mağazaların büyük indirimler yaptığı, Şükran Gününden sonraki ilk cuma, alışveriş çılgınlığına dönüştü.

ABD’deki firmaların her yıl elektronikten tekstile birçok üründe yüzde 15-20’lerden yüzde 70’lere varan oranlarda indirim yaptığı “Black Friday”e Amerikalılar yoğun ilgi gösterdi.

Firmaların kapılarını bu yıl da sabahın erken saatlerinde açacağını duyurması, hatta Best Buy, Walmart ve Macy’s gibi büyük mağazaların özel indirimleri saat 05.00-11.00 arasında yapacağını açıklaması üzerine, Okumaya devam et