Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Alışveriş Merkezi

Fuzul Grup tarafından Başakşehir’de inşa edilen Olimpa Alışveriş Merkezi, 45 milyon dolar yatırımla açılırken, tedarikçileriyle birlikte 1500 kişiye iş sağlayacak.

Dün Olimpa Alışveriş Merkezi’nin açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, alışveriş merkezinin bir yaşam merkezi olarak, modern mimarisiyle, oyun alanları, sinemaları, parklarıyla bu önemli yatırımın Başakşehir’e ayrı bir güzellik, ayrı bir değer kattığını, hızla gelişen, nüfusu hızla artan, İstanbul’un modern yüzü olan Başakşehir’in böyle bir yatırımı hak ettiğini söyledi. Erdoğan, Başakşehir’i 2008 yılında ilçe yaptıklarını, Olimpiyat Stadı’nın yanında da 1 milyon metrekare üzerine bir hastane kuracaklarını da belirtti.
15 ayda tamamlandı
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal da 15 ay gibi kısa sürede tamamladıkları projelerinin hayata geçtiğini, “Alışveriş Olimpiyatı Başlıyor” sloganıyla açılan merkezi, ilçenin modern yüzüne katkı sağlamak amacıyla tasarladıklarını kaydetti. Alışveriş merkezinin bölgenin ilk ve tek alışveriş merkezi olduğunu ve bölgede yaşayanların her türlü beklentilerini aynı anda karşılama imkanı bulacaklarını belirten Akbal, alışveriş merkezinin Türkiye’nin ilk bölgesel alışveriş merkezi olduğunu ve 1500 kişiye istihdam sağlayacağını belirtti.

OLİMPA AVM MAĞAZA LİSTESİ VE DETAY RESİMLER Okumaya devam et

AVM'ler pazar günü tatil olsunTürkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Şeref Songör, “Biz AVM’lerin pazar günü saat 18.00’den sonraki kapanma meselesini onaylamıyoruz. Doğrusu, pazar günleri tatil olması” dedi.

Gündemde olan perakende yasa tasarısıyla ilgili olarak soruları yanıtlayan Songör, Türkiye’de gelişen bir sektör olan perakendeciliğin mutlaka yasal düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Arz ve talep dengesine göre mağazaların planlanmasının birinci adımı olduğunu ifade eden Songör, AVM’lerin çalışma saatleriyle ilgili olarak da şunları kaydetti:
“Pazar tatilini biz şiddetle tavsiye ediyoruz. ‘Doğrudur’ diyoruz. Niye? Her şeyi tek başına tüketim tarafında çözmek doğru bir yaklaşım değil. Dünyada bu bir şekilde düzenlenmiş. Biz AVM’lerin saat 18.00’den sonra kapatılmasının doğru olduğunu düşünmüyoruz. Doğrusu, pazar günleri tatil olması. Eğer pazar günü tatil olmayacaksa yarım gün uygulaması doğru değil. Uygulanabilirliği zor. Biz saat 18.00’den sonraki kapanma meselesini onaylamıyoruz. Ya pazar günü tam tatil olur ya da tatil olmaz, bu kadar net.

Bizim mağazalarımızın da haftada en çok iş yaptığı gün pazar günü. Bizim satışlarımızın yüzde 27’si pazar günü gerçekleşiyor ama bunu satış kaybı olarak görmüyoruz. Tam tersine Okumaya devam et