Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Alkol Satışı

ulker-diasaDiaSA’yı bünyesine katan Ülker’in şemsiye kuruluşu olan Yıldız Holding’in Başkanı Murat Ülker, DiaSA’da neler yapacaklarını anlattı.
Gazeteciler, Ülker’e ilk olarak “Ben müşterilerime rakip olmam” sözünü hatırlattı. Murat Ülker de konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Babam rahmetli Sabri Ülker, ‘Müşterilerine rakip olma’ diyordu. Ben de onun sözünü aktarmıştım. Ben bakkal dükkânı açmıyorum. Yani, yine sözüm söz. Satışa çıkan market zincirini bünyemize katıyoruz. Bu alanda bakkallarla bağlantılı en önemli işimiz Bizim Toptan. Orada da bakkallara toptan satış yapıyoruz.”

Teklif bizden gitmedi DiaSA’dan geldi
İlk teklifin kendilerine DiaSA yönetiminden yöneldiğini belirten Ülker şöyle devam etti: “DiaSA yönetimi, ‘Bizi alın’ diye geldi. Biz de şartımızı koyarak Okumaya devam et

alkol-satisiDiaSA’da 1 Nisan sonrası alkollü içki ve Ülker’e rakip ürünlerin tedariği yapılmazken, yeni alım sonrası içki satışı ‘süpermarketlere’ kalacak..
Ülker markasıyla bilinen Yıldız Holding’in, ‘Şok’ sonrası Sabancı Holding, İspanyol Dia ortaklığının elinde bulunan DiaSA’yı 320 milyon TL’ye satın alması pazardaki rekabette dengeleri bir anda değiştirirken, piyasada ilginç bir değişime daha yol açmış oluyor. Yeni alım sonrası yakında ucuz market liginde içki satışı yapılan nokta kalmamış olacak.
2011 yılında Şok alımı sonrası bu marketlerde içki satışına son veren Ülker grubunun yeni alım sonrası bu kez DiaSA’da benzer stratejiyi izleyeceği belirtiliyor.
Hatta Sabancı grubuna yakın kaynaklar, satış üzerinde anlaşılması sonrası teknik detay sürecinde, yani 1 Nisan 2013 tarihinden bu yana DiaSA’ya alkollü içki ürünlerinin tedariğinin Okumaya devam et

BC Partners, Migros’u satışa çıkardı. Kulislerde Migros’un talipleri arasında Yıldız Holding ve Anadolu Grubu’nun olduğu konuşuluyor.

Migros’un yüzde 50.8’ini 2008 yılında 1.98 milyar liraya satın alan İngiliz Yatırım Fonu BC Partners, Şok’tan sonra Migros’u da satışa çıkardı. Ekonomist dergisinin haberine göre talipliler arasında Anadolu Grubu ve Yıldız Holding öne çıkıyor. Öte yandan kulislerde Anadolu Grubu’nun bir adım daha önde olduğu konuşuluyor.

Anadolu Grubu’nun isminin bir adım öne çıkmasının sebepleri arasında ise alkollü içecek sektöründe faaliyet göstermesi yer alıyor.

Anadolu Grubu’nun özellikle BİM, A101 ve Şok gibi indirim marketlerinin alkollü içecek satmamasının satış kanallarını daraltması nedeniyle daha Okumaya devam et

Ramazan ayına özel bir durum mudur? Yoksa tamamen mi kaldırıldı? Bekleyip göreceğiz..

Yıldız Holding bünyesindeki Şok Marketler Zinciri, cirosunda yüzde 6’ya sahip alkollü içkiler bölümünü kaldırdı. 1230 marketteki alkollü içkiler, merkez tarafından toplatıldı. İçki reyonları da kaldırıldı.

ANKARA – Yıldız Holding, Şok Marketler Zinciri’ni satın almasının ardından merakla beklenen kararını verdi. Yıldız Holding bünyesindeki Gözde Finansal Hizmetler A.Ş. ve Bizim Toptan Satış Mağazaları’nın, 600 milyon TL’ye Şok’u satın almasının ardından, alkollü içki satışı kaldırıldı. Yönetimin kararıyla 1 Ağustos itibariyle Şok marketlerdeki alkollü içki bölümü kaldırıldı. 1230 markette raflardaki alkollü içkiler, merkez tarafından toplatıldı.

Ülker’in Şok’u satın almasının ardından akla gelen ilk sorudan biri, “Şok’un bundan sonra nasıl yönetileceği” olmuştu. Şok’ta alkollü içki satışının devam edip etmeyeceği sorusu sorulurken, alkollü içki satışının ciro payının Okumaya devam et

Tütün Mamülleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna ilişkin Yönetmelik, 7 Temmuz itibariyle resmen yürürlüğe giriyor. Buna göre iş yerlerinde, alkollü içki ve tütün mamülleri 18 yaşından küçüklere satılamayacak. Satıcı, yaş konusunda tereddüde düşmesi halinde tüketiciden kimlik belgesi isteyecek.

Tütün Mamülleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna ilişkin Yönetmelik, altı aylık geçiş sürecinin ardından 7 Temmuz itibariyle resmen yürürlüğe giriyor. Buna göre, tütün ürünleri, işyerinin dışarıdan görünmeyen ayrı bir bölümünde, 18 yaşını doldurmamış kişilerin doğrudan ulaşamayacağı şekilde satılacak. Satıcılar da artık, 18 yaşından büyük olduğuna emin olmadan kimseye alkol ve sigara veremeyecek, 18 yaş tereddüdünde kimlik istenecek. Tütün mamülleri, çocuk dergileri, kitap ve yayınları, çocuk kıyafetleri, kırtasiye, oyuncaklar, cips, çikolata, şekerleme gibi çocuklar tarafından tüketilen ürünlerle bitişik alanlarda satılamayacak.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) yayımladığı yönetmelikte, tütün mamülü satışının yapılamayacak yerler ve yöntemler de yeniden belirlendi. Buna göre, sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerde tütün mamulleri satışı yapılamayacak. Posta ve benzeri dağıtım hizmetleri yoluyla tütün mamulü satışı ve teslimi gerçekleştirilemeyecek.

AKARYAKIT İSTASYONLARININ MAĞAZA VE LOKANTALARINDA ALKOLE HACMEN YÜZDE 5 SINIRI Okumaya devam et