Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

amerikan

Kâğıt ithalatçısı Osman Rüştü Tokat ve bankacılık sektöründe deneyimli Uğur Dalgıç, Mania Gurme’den sonra yanlarına Karsan’ın eski Genel Müdürü Mehmet Can Karabağ’ı da alarak ABD’nin ünlü gurme market ve restoran zinciri Dean& Deluca’yı Türkiye’ye getirdi.

Marka için İstanbul Etiler’de Mema Gıda isimli bir şirket kuran firmanın ortaklarından Osman Rüştü Tokat, “Lisans anlaşması sürecini tamamladık ama yayılma stratejisi ile ilgili planlar henüz tamamlanmadı.

Nerelerde mağazalaşacağımız konusunda çalışmalar yapıyoruz” dedi. Şirketin kuruluş tescil dokümanlarında da “Öncelikle Türkiye’de ve yurtdışında ilgili kanun ve diğer mevzuata uygun olarak başta Dean&Deluca Gurme Market ve Cafe Restoran zincirinin münhasır lisans hakları sahibi olmak, bununla ilgili işletmecilik ve perakendecilik yapmak” cümleleriyle markanın cafe restoranlarının da yakında Türkiye’de tüketiciyle buluşacağının haberi veriliyor.

Dean & Deluca Resimleri Okumaya devam et

Ben çok fazla sinemaya gidebilen birisi değilim. Ama bu filmi eleştirecek kadar çok Amerikan filmi seyrettiğime inanıyorum. Ama filmden önce sinemayı eleştirmek istiyorum.

Sinemamız; İstanbul’daki Astoria alışveriş merkezindeki CineBonus.. Sinema salonu geniş, ferah.. Koltuklar ve diz mesafesi de çok iyi (boyum 1,90 ama benim dizim öndeki koltuğa erişemedi).. 3.salonda 19:30 seansında izledik filmi, en azından aldığımız bilette o saat yazıyordu. İlk defa bebeğimizi bakıcıya bırakıp film izlemeye gitmişiz. Saati iyi ayarlamak durumundayız ama 19:30’da başlaması gereken film 19:55’te başladı. Yok, teknik aksaklık falan yoktu. Hayır çok fragman da izlettirmediler. Sadece tek fragman (Avatar filmi) izledik, o da 2-3 dakika sürmüştür. 25 dakika boyunca ne mi yaptık? Tabii ki reklam izledik. TV’de dönen her türlü reklamı bir de beyaz perdede izledik, çok keyifliydi!
Buradan sormak istediğim bir şey var. Benim film izlemek için ödediğim adam başı 14 TL yetmiyor, marketlerde 1 TL’den satılan patlamış mısıra 9 TL vermemde yetmiyor da, bir de üzerine yarım saat reklam izleyip Cine Bonus sinemalarına katkıda bulunmam mı gerekiyor?

Neyse gelelim filme… Film klasik Amerikan filmi, anahatları çizmek gerekirse; Dünya yok olmak üzere, Amerikalılar kurtarmak için iş başına geçiyor. Amerikan başkanı yine ön planda tabii ama bu sefer zenci. Tabii ki sorunun çözümü için yaşlı profesörlerden bilgi alacak değiller, Okumaya devam et