Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Anadolu Grubu

migros-anadolu-grubuAnadolu Grubu, yeni yıla Migros’a ortaklık anlaşmasını tamamlayarak girdi. Migros’tan dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama ile taraflar arasında anlaşma sağlandığı ve imzaların atıldığı belirtildi.

KAP’a yapılan açıklamada Anadolu Endüstri Holding’in 2 Ekim 2014’te Migros’un yüzde 40.25 hissesini almak üzere İngiliz BC Partners ile yaptığı ön anlaşmanın tamamladığı ifade edildi. Hisse devri, ilgili kurumlardan alınacak izinlerin ardından gerçekleşecek.
HİSSE BAŞI FİYAT 26 TL

Taraflar arasında imzalanan sözleşmeye göre, hisse satışı nedeniyle BC Partners’a ödenecek tutarın hesaplanmasında daha önce açıklandığı üzere bir adet Migros pay fiyatı 26 TL’ye denk gelecek şekilde hareket edilecek.Hisseler dün 22.75 TL’den kapanmıştı. Okumaya devam et

ozilhan-ekomini-marketŞok ve DiaSA’yı Ülker grubunun alımının ardından yeniden şekillenen ‘ucuz market’ pazarının sürpriz oyuncusu Anadolu grubu kısa sürede 71 ilde yayıldı.
Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret tarafından kurulan ve hızlı tüketim malları sektöründe “faaliyet gösteren ‘Ekomini’ adlı market zinciri 71 ilde 705 şubeye ulaştı. Yurt çapında yaygınlaştırılması hedeflenen zincir, franchise yapısı ile faaliyet gösteriyor.  Ekomini, ‘impulse purchase’ denilen anlık ihtiyaç karşılama konseptiyle çalışıyor.

Sistem nasıl işliyor?

Ekomini’nin franchisee’si olanlar mağazanın tüm işletmesinden sorumlu olarak kendi işinin patronu oluyor. Bu sisteme girenler Ekomini konseptine uygun Okumaya devam et

7 milyar dolarlık dev bir sektöre ulaşan indirim marketlerinin hedefinde mahalle bakkalları var. Bakkalların da bu işbirliğine sıcak baktığı belirtiliyor.

Türkiye ’de mahalle aralarına kadar uzanan 7 milyar dolarlık indirim marketçiliği rekabetinde sahne yeni oyuncuların… Ciner Grubu’nun UCZ atağının ardından, Anadolu Grubu da Ekomini markası ile sektöre agresif bir giriş yaptı.

Küçük metrekareli dükkânlar açarak daha çok noktada olma hedefi ile yarışa dahil olan iki markanın da hedefinde bakkallar var. Yeni oyuncular, marketlere karşı ayakta durma savaşı veren bakkallarla flört ediyor. İndirim marketleri Türkiye’de yaklaşık 7 milyar dolarlık büyüklüğe ve 10 bine yaklaşan satış noktasına ulaşmış durumda. Sektörde BİM ve A101 önderliğinde kıran kırana bir rekabet yaşanıyor.
Hipermarket zincirleri bir yandan marka oluşturarak discount sektörüne girerken diğer taraftan ise sektöre ilk defa adım atan yatırımcılar var. Sektörün gözü kulağı da şu anda yeni oyuncular arasında yer alan UCZ ve Ekomini’de.
Geçen yıl Migros’un talipleri arasında adı geçen Anadolu Grubu, Ekomini markası ile hızlı bir büyüme hedefliyor. Hedefin 3 yılda 5 bin mağaza olduğu konuşuluyor. Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret AŞ çatısında hayata geçirilen Okumaya devam et

Türkiye’nin perakende devi Migros için de ‘satılacak’ söylentileri hız kazandı

Son dönemde özellikle yabancı yatırımcılar için en gözde sektörlerden biri olan perakende de hareket tam gaz devam ediyor. CarrefourSA, Kiler, Uyum derken iki gündür borsa kulislerinde perakende devi Migros’ta satış sürecinin tamamlanmak üzere olduğu haberleri yankılanıyor. Migros hisselerinde son günlerde yaşanan hızlı yükselişle birlikte, Deutsche Bank’ın önceki günkü perakende raporunda Migros için “Al” tavsiyesinde bulunması da satış söylentilerini artırdı. Kulislerdeki bomba iddia ise Migros’un sahibi İngiliz fon BC Partners’in, şirketin eski sahibi Koç Grubu ile de görüştüğü. Geçen ay Koç Grubu Onursal Başkanı Rahmi Koç’un, Migros’u Tüpraş’ı almak için sattıklarını açıklaması, kardeşi Semahat Arsel’in de “Satılması en büyük pişmanlığım” demesi kulislerde, BC Patners’in, Koç Grubu ile de temasta olduğu yönünde yorumları artırıyor. Okumaya devam et

BC Partners, Migros’u satışa çıkardı. Kulislerde Migros’un talipleri arasında Yıldız Holding ve Anadolu Grubu’nun olduğu konuşuluyor.

Migros’un yüzde 50.8’ini 2008 yılında 1.98 milyar liraya satın alan İngiliz Yatırım Fonu BC Partners, Şok’tan sonra Migros’u da satışa çıkardı. Ekonomist dergisinin haberine göre talipliler arasında Anadolu Grubu ve Yıldız Holding öne çıkıyor. Öte yandan kulislerde Anadolu Grubu’nun bir adım daha önde olduğu konuşuluyor.

Anadolu Grubu’nun isminin bir adım öne çıkmasının sebepleri arasında ise alkollü içecek sektöründe faaliyet göstermesi yer alıyor.

Anadolu Grubu’nun özellikle BİM, A101 ve Şok gibi indirim marketlerinin alkollü içecek satmamasının satış kanallarını daraltması nedeniyle daha Okumaya devam et