Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

AnadoluM

Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, özellikle Ortadoğu’nun çok yakın bildikleri ve takip ettikleri bir pazar olduğunu, buradaki tüm ülkelerin araştırma radarında yer aldığını belirterek, mağazalaşma konusunda söz konusu ülkelerdeki politik gelişim, denge ve istikrar yakalandığında ilk hareket etme avantajını kullanacaklarını bildirdi.

Tort, düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Migros Grubu olarak 2011’de hedeflerine ulaştıklarını, hem satışlar, hem mağaza sayısı, hem karlılık açısından hedeflerinin hepsini aştıklarını vurguladı.

Yurt içinde 68 ilde 720 mağazayla faaliyet gösterdiklerini belirten Tort, henüz bulunmadıkları birkaç ile de 2012’de girme hedefleri bulunduğunu, 23 mağaza ile pazar lideri oldukları Kazakistan’daki büyümeyi bu yıl da sürdüreceklerini söyledi.

Türkiye’de toplam 19 milyon hanenin 720 mağaza ile 12 milyonuna “dokunabildiklerini” dile getiren Tort, mağazalarda büyüklüklerine göre 3 bin 500 ile 20 bin arasında çeşit sunduklarını, sadece 2011’de Okumaya devam et