Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Ankara

İttifak Holding’in perakende sektöründeki ulusal şirketi Adese, hisselerini halka arz etmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Mersin, Bolu, Aksaray ve Karaman olmak üzere dokuz şehirde 136 mağazasıyla hizmet veren Adese, sermayesini 21.182.801 TL’den 30.000.000 TL’ye çıkarmak, ihraç edilecek 8.817.199 TL nominal değerli hisselerin de halka arzı için gerekli işlemleri başlatmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Ayrıca İttifak Holding’in sahip olduğu 1.322.579 TL nominal değerli Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş hissesinin kısmen veya tamamen ek satış yolu ile satış ve/veya ödünç işlemine konu edilecek.

Adese’nin, 3500’ün üzerinde kişiye istihdam sağladığına değinen İttifak Holding CEO’su Ramazan Keser her ay 4,5 milyonun üzerinde tüketiciye hizmet verildiğinin altını çizdi. Keser, “Yatırımlarımıza devam ederek sürdürülebilir büyüme politikamızla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve istihdam Okumaya devam et

Bundan bir süre önce Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile market servislerinin yolcu taşıması engellenmişti.

Çok tepki yorumu alan ilgili haberimiz için tıklayınız.

Ancak geçtiğimiz günlerde Bölge İdare Mahkemesi’nin almış olduğu karar ile alışveriş merkezlerinin ve marketlerin servis taşımacılığı yeniden eski günlere döndü.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından karar alınması gerektiği için yürütmeyi durdurma kararı veren Bölge İdare Mahkemesi topu böylelikle UKOME’ye attı. Market Servisleri de tekrar eskisi gibi çalışmaya başladı.

Bu hafta içerisinde UKOME’nin yeniden toplanarak market servisleriyle ilgili olarak bir karar alması bekleniyor.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Alışveriş Merkezleri (AVM) ile büyük marketlerin, müşterilerine yönelik uyguladığı ücretsiz servislerin kaldırılmadığını söyledi.

Başkan Gökçek, konunun kamuoyunda yanlış yorumlandığını kaydederek, “AVM ve büyük marketlerin servis çalıştırmaları değil, izinsiz çalışmaları yasaklandı. Yani, belirlenen kaidelere uymak kaydıyla rahatlıkla servis çalıştırabilirler.” dedi.

Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve vatandaşlar arasında konunun yanlış anlaşıldığını ve “servis araçlarının kaldırıldığı” gibi bir düşüncenin hakim olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, “Alınan kararda, AVM ve büyük marketlerin müşterilerine uyguladığı servis hizmetlerinde herhangi bir kısıtlama yok. Tıpkı diğer servislerin yaptığı gibi bu servisler de yasanın gerektirdiği tarzda çalışmak zorundalar.” diye konuştu. Bu araçların kaldırıldığı düşüncesini, belli bir harç ödemek istemeyen, dolmuş gibi çalışan, gelişi güzel bir şekilde servisçilik yapan araç sahiplerinin çıkardığının altını çizen Başkan Melih Gökçek, “Kaldırma diye bir şey yok. Sadece, izin almalarını ve kaidelere uymalarını istiyoruz. İzin aldıkları takdirde bütün AVM ve marketler rahatlıkla servis çalıştırabilirler.” diye konuştu. Okumaya devam et

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, verilen onca söze rağmen “Perakende Yasası”nın çıkarılmadığını vurgulayarak, “Yasanın çıkmaması için lobi yapanlar şimdi çıksın diye demeç veriyor. Yan yana açılan alışveriş merkezleri (AVM) birbirine zarar vermeye başladı. Ama hala yeni AVM yapımı devam ediyor.

2011 yılında 25 yeni AVM daha açılacak. Yeni AVM’lerle ülke genelinde 46 ilimize yayılan AVM sayısı da 50 ili geçecek. Şu an 266 olan AVM sayısının 2011 yılı sonunda 291’e, 2012 sonunda 323’e ulaşması bekleniyor” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE AVM’DE AVRUPA’YI SOLLADI

TESK Başkanı Palandöken yaptığı açıklamada, Avrupa ortalamasında bin kişiye 200 metrekare AVM düştüğünü bu durumun Ankara’da 217 metrekare olduğunu belirterek. Ankara’nın AVM konusunda şampiyon olduğunu ve olmaya devam ettiğini belirtti. Palandöken, “2010 yılında açılan AVM’lerin yüzde 58’i Ankara ve İstanbul’da yoğunlaşırken, 2011 yılı sonunda Okumaya devam et

Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük perakende zinciri Kiler Perakende Grubu, 2010’da Ankara’daki yerel marketler zinciri Canerler’den satın aldığı kalan hisselerin devir işlemlerini sonlandırdı.

Ankara’daki yerel marketler zinciri Canerler’in yüzde 50’sini 2005 yılında, kalan payı da 2010’da satın alan Kiler, mağazaların devir işlemini bitirdi. Böylelikle Kiler Alışveriş Hiz. Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin Kiler Ankara Mağazacılık San.Tic.A.Ş.’deki hissesini %47’den %95.92’ye çıkardı. Kentleşme oranı yüksek şehirlerdeki büyüme stratejisini, yerel zincirleri satın almak üzerine kuran Kiler, Ankara’daki tüm Kiler mağazalarının tek sahibi oldu.

Kiler, hızlı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor…

Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, “Türkiye’nin dünyadaki konumuna Okumaya devam et