Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Anneler online alışverişte

Google’ın, Türkiye’deki çevrimiçi perakende sektörünü ve tüketicilerin internet’teki alışveriş davranışlarını mercek altına alan ‘Thinkretail’ araştırma sonuçları açıklandı.

Araştırmada, son yıllarda hızla artış gösteren alışveriş ve fırsat siteleri ile birlikte tüketicilerin internetten alışverişe olan ilgisinin arttığı dikkati çekiyor. Araştırmaya göre tüketici artık markalar ve mağazalara kolay erişim yollarını tercih ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun her yıl yaptığı Hane Halkı Bilişim Teknolojileri Kullanım anketi sonuçlarına göre, internetten alışveriş yapma oranı her yıl hızlı bir ivme göstererek 2011 yılında %18,6 seviyelerine ulaştı. Google’ın Perakende Sektörüne yönelik gerçekleştirdiği son araştırmada da tüketici satın alma alışkanlıklarındaki değişim dikkat çekiyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilen 1000 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen araştırmada; sektörel dağılımda elektronik eşyanın yanı sıra, beyaz eşya ve giyim/aksesuar , kozmetik kategorilerindeki artış göze çarpıyor. Araştırmada ayrıca annelerin alışverişlerinde ürün araştırma ve satın almada internet oldukça aktif kullandığı gözlemleniyor.

ThinkRetail araştırma sonuçlarını değerlendiren Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez yaptığı açıklamada; ‘ E-ticarette son dönemde yaşanan hızlı gelişimin yansımasını perakende sektöründe de gözlemliyoruz. Tüketici alışkanlıklarındaki değişimi ve önümüzdeki dönemde tercihlerinin nasıl bir seyir izleyeceğini değerlendirmeyi amaçladığımız bu araştırma, tüketicilerin artik internetin sunduğu rahatlık ve konforu hem ürün araştırması hem de satın almada etkin Okumaya devam et