Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Ardaş Gıda Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş.

Marmara Bölgesi’nde yer alan mağazalarıyla müşterilerine hizmet veren 17 şubeli Efor Market, Ardaş Market’in 32 şubesini satın aldı. Efor market böylece Trakya Bölgesi’ndeki etkinliğini oldukça arttırmış oldu.

Satın almalarla hareketli bir yıl geçiren perakende sektöründe sular durulmuyor. İstanbul PERDER üyesi Efor Market, daha önce 21 şubesini Tesco Kipa’ya satan Ardaş’ın 32 şubesini satın aldı. Efor, satın almayla birlikte şube sayısını 49’a yükseltti.

Efor Market yetkilileri, tabela değişikliğinin yakın zamanda gerçekleşeceğini ve Trakya Bölgesi’ndeki etkinliklerini artıracaklarını söyledi. Öte yandan şubeleşmeye devam edeceklerinin de sinyalini verdi. Ardaş ise, şubelerinin tamamını elden çıkararak perakende sektörüne veda etmiş oldu.

Tesco Kipa Kitle Pazarlama Tic. ve Gıda San. A.Ş, Trakya’da Ardaş Gıda Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş. markası altında faaliyet gösteren 21 süpermarkete ait kiracılık hakkının devrine yönelik bir anlaşma imzaladı.

Kipa ve Ardaş arasında bugün imzalanan anlaşmaya ilişkin yapılan açıklamada, Trakya’daki süpermarketlerin kiracılık hakkı ve demirbaş devri sözleşmesinin yürürlüğe girebilmesi için resmi kurumlar nezdinde gereken tüm işlemlerin başlatıldığı ve onay sürecinden sonra devir işlemlerinin yapılacağı belirtildi.

Kipa markası altında hizmet sunacak süpermarketlerde, halen marketlerde bulunan başarılı ürünler ile uygun Kipa ürünleri birleştirilerek, Trakya müşterisine ihtiyaç ve tercihleri doğrultusunda bir ürün gamı sunulacak.

Trakya bölgesinde bulunan ve ortalama mağaza büyüklüğü 380 metrekare olan Okumaya devam et