Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Avrupa

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) Başkanı Mehmet Küçük, “Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile “alkollü içkide sıkıyönetim” diye birşeyin söz konusu olmadığını bildirerek, “alkollü içkide ne sıkı yönetim, ne de mahalle baskısı söz konusu değil” dedi. Küçük, “Cumhurbaşkanlığı, Dolmabahçe, bir filmin galasında da içki ikramı yapılabilir” diye konuştu.

Küçük, “ABD ve Avrupa’da alkollü içkiye bizdeki kadar kolay ulaşılmıyor. Hiçbir ülkede bakkal ve büfede, bizdeki gibi içki satışı yok” diye konuştu.

Küçük, yeni düzenlemenin alkollü içkiler için kısıtlama anlamına da gelmediğini söyledi.

“Alkollü içkide mahalle baskısı da söz konusu değil” diyen Küçük, TAPDK’nın işin sosyal yönünü de dikkate alarak, alkol ve tütün piyasasını düzenlemekle görevli bir kuruluş olduğunu vurguladı. TAPDK Başkanı, Kurum’un bu yöndeki görevleri bir tarafa bırakılarak, yönetmelik sonrasında bir bölümü yanlış değerlendirmelerle, “bir bardak suda kıyametler koparıldığını” ve Kurum’a da haksız ithamlar yöneltildiğini kaydetti.

İlgili Kanunda yapılan değişikliğin ardından, Piyasa Düzenleme Yönetmeliği’ni çıkarmak zorunda olduklarına işaret eden Küçük, Okumaya devam et