Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Aydın Ticaret Borsası

 EGE Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği (EZZİB) Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Güreli, zeytinyağının üreticiden 5 liradan alınmasına rağmen 15 liraya satılmasında problem olduğunu söyledi. Güreli, “Buradan davet ediyoruz; bir zincir market gelsin, bizden raf parası almasın, ihraç fiyatına, mevcut fiyatların yarısına akredite laboratuvar garantili 6-7 liraya yağ satalım” dedi.

Türkiye’nin alanındaki tek ihracatçı birliği olan EZZİB Yönetim Kurulu, son günlerde gündemde olan zeytinyağındaki tağşiş (hileli karışım) konusuna açıklık getirdi.

Kalite için sadece fiyatların yeterli olmayacağını, yapılan tartışmaların sektördeki 3-5 büyük firmaya yaradığını, küçük ve butik zeytinyağı üreticilerinin yaşam alanının ise daraltıldığını vurgulayan ihracatçılar, büyük firmaların yurt dışına sattığı yağlarda hileye başvurduğu için ihracatta ek olarak kolon sızması tahlilinin başlatıldığına dikkat çekti.

’TAĞŞİŞ HERKESCE BİLİNİYOR’

Zeytinyağındaki son gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen EZZİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nedim Güreli, balda başlayan tağşiş tartışmalarının pek çok gıda ürününde devam ettiğini anlattı. Bunların Türkiye’de olduğunu herkesce bilindiğini aktaran Güreli, “Türkiye’de zeytinyağında tağşiş var Okumaya devam et