Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Bakkallarla İşbirliği

Trabzon’da bakkallar bir araya geldi. Mal alımlarını ortak yapan bakkallar bu sayede avantaj elde etti. Toplu alımlarla daha uygun fiyattan ürün alan bakkallar rekabet şansını da yakaladı ve gelirini yüzde 100 artırdı. Trabzon Bakkallar Odası Başkanı Maraba, “Tüm bakkallarımız projeye katılmak istiyor ama maddi desteğe ihtiyacı var” dedi.

Trabzon’da yürütülen Bizim Bakkal Projesi kapsamında yenilenen bakkal sayısı 101’e ulaştı. Toplu alımlarla daha uygun fiyattan ürün alan bakkallar rekabet şansını da yakaladı ve gelirini yüzde 100 artırdı.

Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Maraba, yaptığı açıklamada, son yıllarda ülke genelinde olduğu gibi Trabzon’da da çoğalan zincir marketler ve alışveriş merkezlerindeki büyük marketler nedeniyle küçük esnafın, dolayısıyla da bakkalların müşteri kaybettiğini söyledi.

Avrupa ülkelerinde küçük esnafın yasalarla koruma altına alındığını belirten Maraba, “Ülkemizde maalesef ilgili yasa 15, 20 yıldır çıkarılamadı. Biz de oda olarak her şeyi de devletten beklememe adına neler yapabiliriz diye Okumaya devam et

7 milyar dolarlık dev bir sektöre ulaşan indirim marketlerinin hedefinde mahalle bakkalları var. Bakkalların da bu işbirliğine sıcak baktığı belirtiliyor.

Türkiye ’de mahalle aralarına kadar uzanan 7 milyar dolarlık indirim marketçiliği rekabetinde sahne yeni oyuncuların… Ciner Grubu’nun UCZ atağının ardından, Anadolu Grubu da Ekomini markası ile sektöre agresif bir giriş yaptı.

Küçük metrekareli dükkânlar açarak daha çok noktada olma hedefi ile yarışa dahil olan iki markanın da hedefinde bakkallar var. Yeni oyuncular, marketlere karşı ayakta durma savaşı veren bakkallarla flört ediyor. İndirim marketleri Türkiye’de yaklaşık 7 milyar dolarlık büyüklüğe ve 10 bine yaklaşan satış noktasına ulaşmış durumda. Sektörde BİM ve A101 önderliğinde kıran kırana bir rekabet yaşanıyor.
Hipermarket zincirleri bir yandan marka oluşturarak discount sektörüne girerken diğer taraftan ise sektöre ilk defa adım atan yatırımcılar var. Sektörün gözü kulağı da şu anda yeni oyuncular arasında yer alan UCZ ve Ekomini’de.
Geçen yıl Migros’un talipleri arasında adı geçen Anadolu Grubu, Ekomini markası ile hızlı bir büyüme hedefliyor. Hedefin 3 yılda 5 bin mağaza olduğu konuşuluyor. Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret AŞ çatısında hayata geçirilen Okumaya devam et