Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Bankalararası Kart Merkezi

Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre, 18 Mart-26 Nisan 2011 tarihleri arasında, 40 gün 40 gece boyunca milyonlarca kişiyi ağırlayacak olan İstanbul Shopping Fest ilk haftasında 500 milyon liralık ciroya ulaştı.

Bankalararası Kart Merkezi verileri, 18 Mart-26 Nisan 2011 tarihleri arasında, 40 gün 40 gece boyunca milyonlarca kişiyi ağırlayacak olan İstanbul Shopping Fest projesinin doğru yolda olduğunu gösterdi. BKM’nin festivalin ilk haftası olan 18-25 Mart günlerinde İstanbul’daki kredi ve banka kartı kullanım verilerine bakıldığında, harcamaların, 2010 yılının aynı dönemine oranla yüzde 21 oranında artarak bir milyar 500 milyon TL’ye ulaştığı tespit edildi. Yine BKM verilerine göre, aynı tarihlerde tüm Türkiye’de kredi ve banka kartları ile yapılan harcama cirosu ise bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde15 artış göstererek 4 milyar 100 milyon TL oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan BKM Genel Müdürü Sertaç Özinal, “Destekleyicileri arasında bulunduğumuz İstanbul Shopping Fest’in, sadece perakende sektörüne değil, ulaşımdan konaklamaya kadar birçok sektöre canlılık getirdiğine inanıyoruz. Buna paralel olarak ekonomi canlanacak ve istihdam da artacaktır” dedi.

174 milyon TL AVM’lerde harcandı Okumaya devam et