Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

barem

2009 yılının flaş marketler zincirlerinden biri olan İstanbul Anadolu yakasındaki Barem, 2010 yılına kötü başladı. 2009 yılında 9’u Barem, 18’i Kelepir olmak üzere 27 mağaza açılışı yapan Kahveci Kardeşler (Barem), 2010 yılının ilk 3 ayında bunlardan 8 tanesini kaybetti.

Ocak ayı içerisinde Gebze Poli ve Alt Kaynarca’daki mağazalarını kapatan Barem, Şubat ayı içerisinde Velibaba’daki şubesini mal sahibine devretmişti. 5 Mart 2010 Cuma günü de 5 şubesini Mopaş’a devretti. Böylece Barem’in 18 olan mağaza sayısı 10’a düşerken; Mopaş’ın mağaza sayısı 73’e yükselmiş oldu.

Barem’in Mopaşa sattığı mağazalar : Atalar (Kartal), Cevizli (Kartal), Üst Kaynarca (Pendik), Ihlamurkuyu (Dudullu) ve Sarıgazi (Sancaktepe) mağazaları oldu.

Barem’in elinde Kelepir adıyla satış yapan 18 adet Discount formatlı mağaza bulunmaktadır.

Meslek örgütlerinin başkanları ve değişik kentlerden perakende zincirlerinin patronları geçen yılı nasıl değerlendirdi 2010’den neler bekliyor?

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Şeref Songör

2010’a Umutlu Giriyoruz

Sektörümüzdeki yerli organize perakende zincirlerimiz verimlilik çalışmalarına özen göstererek, kendi operasyonları içindeki sorunları gidererek bu dönemi başarıyla atlatmıştır. 2010 yılından itibaren bu yıl yaşadığımız şekilde bir dalgalanmanın dünya ekonomisinde uzun süre görülmeyeceği, tarihsel istatistiklerin de ortaya koyduğu şekilde aşikar. Dolayısıyla 2010’da yavaş da olsa bir büyüme, 2011 ile birlikte ise tekrar istikrarlı büyüyen bir ekonomi bekliyoruz. Yerli perakende markalarımız adına da 2010 yılının iyi geçeceğini ve yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceklerini öngörüyorum. Bizler özellikle yarattığımız istihdamla ülkemize çok büyür bir katmadeğer sağlıyoruz. Dolayısıyla bizim iyimser olmamız ve aynı azimle çalışmaya devam etmemiz çok önemli’ dedi.
İstanbul PERDER Başkanı Turan Özbahçeci

2009 Fayda’lı bir yıl oldu

Bugün geldiğimiz noktada yerel perakendenin patronları PERDER ve Fayda çatısı altında birbirini tanıdı. Ben 2010 yılının güç birlikleri konusunda çok çarpıcı gelişmelere açık olduğunu görüyorum. 2009’un ilk yarısı zor oldu. Özellikle kriz psikolojiinden dolayı tüketici güven endeksinde bir sorun oldu. Yılın ikinci yarısında tüketiciler geleceği net görmeye başladı ve göven endeksi yükseldi. Yerli perakende markaları olarak 2009 boyunca. mağazalarımızı gözden geçirdik, verimliliği artırdık, giderlerimizi gözden geçirdik. Bu açıdan krizi fırsata dönüştürdüğümüze inanıyorum. Fayda projesi çok iyi gidiyor. Bebeğimiz bir yaşını 2009 içinde doldurdu Bu proje, çok doğru planlandı ve adım adım, acele etmeden, doğru şekilde götürüyoruz. 2010’un hem ülke ekonomisi hem perakende sektörü açısından çok daha iyi geçeceğine inancım tam. Okumaya devam et