Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Baumax

baumax-adamAvusturyalı yapı malzemeleri mağaza zinciri BauMax, Türkiye’deki mağazalarını kapatacak

Avusturyalı yapı malzemeleri mağaza zinciri BauMax’ın sahibi Karlheinz Essl, Türkiye’deki yedi outletin kapatılacağını ve güneydoğu Avrupa’daki diğer bazı pazarlardan da çıkabileceklerini söyledi. Essl ORF televizyonuna yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki mağazaları kapatacağız” dedi.

Faaliyet gösterdiği 9 ülkede 10 bin kadar kişiye istihdam sağlayan Baumax Okumaya devam et

Avusturya merkezli yapı marketi “bauMax”, Türkiye’deki 5. mağazasını Ankara’da açtı.

Yenimahalle’deki mağazanın açılışı dolayısıyla gerçekleştirilen törende konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçedeki yatırımlara her geçen gün bir yenisinin daha eklendiğini belirtti.

Bu yatırımlara ilçe belediyesi olarak ellerinden gelen desteği verdiklerini anlatan Yaşar, Türkiye’nin, AB ve diğer ülkelerdeki ekonomik krizden çıkışının ancak bu yatırımlarla mümkün olacağını kaydetti. Yaşar, “Böyle büyük, dünya çapında önemli ismi olan bir marketin bölgemde açılmasından da gurur duyuyorum” dedi.
bauMax AG Yönetim Kurulu Başkanı Martin Essl de, “Batı Avrupa ile kıyaslandığında Türkiye’nin son dönemde Okumaya devam et

Dünyada 8 ülkede faaliyet gösteren Avusturyalı yapı market zinciri BauMax, Türkiye’deki ilk mağazasını bu sabah (3 Mart 2010) saat 08:00’de açtı.

BauMax, Türkiye pazarına Samsun’da açtığı mağazasıyla girdi. Samsun’da toplam 25 milyon euroluk yatırımla 14 bin metrekarelik alanda yapı market kuran BauMax, 150 kişiye istihdam sağlayacak. Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük yapı market olma özelliğini de taşıyan yatırım haricinde, Türkiye’de orta vadede Ankara’nın batısında 30 farklı noktada 2019 yılına kadar 50 yapı market açılarak 1 milyar euro yatırım yapılması planlanıyor.

Baumax’ın halihazırda 67 Avusturya, 24 Çek Cumhuriyeti, 14 Slovakya, 15 Macaristan, 3 Slovenya, 6 Hırvatistan, 4 Bulgaristan ve 10 Romanya ve 1 Türkiye olmak üzere 144 mağazası bulunuyor. Baumax, 2009 yılında 1,4 milyar dolar ciro yaparken, cironun yüzde 55’ini orta ve güneydoğu Avrupa ülkelerinden sağladı. 2010 yılında İzmit ve İstanbul’da da yapı market açmayı planlayan BauMax, Romanya’da Bükreş, Piteşti, Kostanta ve Güney Timisora’da, Slovakya’da Bratislava’da 2010 yılı yeni yapı market projelerini hazırlanıyor. Okumaya devam et