Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

BC Partners

migros-anadolu-grubuAnadolu Grubu, yeni yıla Migros’a ortaklık anlaşmasını tamamlayarak girdi. Migros’tan dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama ile taraflar arasında anlaşma sağlandığı ve imzaların atıldığı belirtildi.

KAP’a yapılan açıklamada Anadolu Endüstri Holding’in 2 Ekim 2014’te Migros’un yüzde 40.25 hissesini almak üzere İngiliz BC Partners ile yaptığı ön anlaşmanın tamamladığı ifade edildi. Hisse devri, ilgili kurumlardan alınacak izinlerin ardından gerçekleşecek.
HİSSE BAŞI FİYAT 26 TL

Taraflar arasında imzalanan sözleşmeye göre, hisse satışı nedeniyle BC Partners’a ödenecek tutarın hesaplanmasında daha önce açıklandığı üzere bir adet Migros pay fiyatı 26 TL’ye denk gelecek şekilde hareket edilecek.Hisseler dün 22.75 TL’den kapanmıştı. Okumaya devam et

migrosGeçtiğimiz Cuma Financial Times Gazetesi İngiliz perakende devi Tesco’nun Türkiye’deki varlıklarını Migros ile birleştirmek için BC Partners ile görüşmeler yaptığını, Tesco’nun bu yolla Türkiye’deki varlıklarını azaltabileceğini yazmıştı. Tesco Kipa’dan bu konu ile ilgili Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama geldi. Açıklamada Tesco’nun farklı şirketlerle farklı opsiyonları değerlendirdiğini, görüşmelerin ilk evrelerinde olduğu bildirildi.

Tesco Kipa, Tesco PLC’nin farklı şirketlerle farklı opsiyonlara yönelik görüşmelerin ilk evrelerinde olduğunu bildirdi. Okumaya devam et

migrosMigros’un sahibi BC Partners Migros’un stratejik seçenekleri için JP Morgan ve Bank of America’ya yetki verdi. Bunun gelecekte olası bir satış ihtimalini kuvvetlendirmesiyle Migros hisseleri sıçradı.

Migros’un yüzde 80 payını elinde bulunduran BC Partners’ın Migros için seçenekleri değerlendirdiği belirtildi. Reuters’e açıklamalarda bulunan konu hakkında bilgi sahibi olan iki kaynak JP Morgan ve Bank of America’nın BC Partners’a Migros’un strateji seçenekleri konusunda danışmanlık yaptıklarını belirtti. Kaynaklar sürecin satışla sonuçlanabileceğini belirtirken şimdiye kadar bu yönde herhangi bir karar alınmadığını belirtti.

WAL MART İLGİLENMİŞTİ

Gıda perakende sektöründeki başlıca oyunculardan olan Carrefour’da CARFA hakim ortak olan Sabancı Holding’in perakende grup başkanı Haluk Dinçer, Migros dahil olmak üzere satın alma fırsatlarını değerlendirmek istediklerini açıklamıştı.

Geçen yıl Aralık ayında ABD’li perakende devi Wal-Mart’ın Migros’u almak için Okumaya devam et

MIGROS_JETKASACarrefourSA’da yönetimin kontrolünü alan Sabancı, hızlı büyüme hedefliyor. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Migros dahil tüm alım fırsatlarına bakacağız” dedi.

CarrefourSA’nın yüzde 12 hissesini satın almak için hisse devir sözleşmesi imzalayan ve hisse devri sonrası payı yüzde 50,8’e yükselecek olan Sabancı Holding’in Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, sahip oldukları pazar bilgisi ve tecrübesiyle şirketin gelecek dönemdeki büyümesine liderlik edeceklerini söyledi. Süreçle ilgili bilgi vermek ve gelecek hedeflerini değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında konuşan Haluk Dinçer, bu süreçte Migros da dahil olmak üzere tüm satın alma fırsatlarına bakacaklarını söyledi. Dinçer, Migros’u da satın almaları halinde Okumaya devam et

Georges-PlassatFransız Carrefour şirketinin CEO’su Georges Plassat, Financial Times’a yaptığı açıklamada, CarrefourSA’daki durum birkaç hafta içinde netleşecek” dedi.

Açıklamanın orijinal metni: tamamı

In Turkey, Carrefour is in talks with disgruntled joint venture partner Sabanci on options, including combining operations with Migros, a retailer controlled by BC Partners, the London-based private equity group. He says “it is probable” that the situation “will be clarified in several weeks”.

Dünyanın en büyük perakende gruplarından Carrefour ile Sabancı Holding’in hipermarket ve süpermarket alanındaki ortaklığı olan Carrefoursa’da 17 yıllık birlikteliğin sonuna yaklaşıldığına ilişkin işaretler borsacıları sevindirdi. Borsada dün Carrefoursa’nın A Grubu hisseleri yüzde Okumaya devam et