Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Beğendik

Perakende sektöründen yılın ilk satın alma haberi geldi. Bir süredir devam eden görüşmelerin sonunda Beğendik Marketler Zinciri, Alman Real’i satın aldı.

Avrupa’nın en büyük perakende şirketlerinden Metro Group bünyesinde bulunan Real’in İstanbul, Ankara, Konya, Antalya ve İzmit’teki 12 mağazası Beğendik’e geçti.

Ekonomist Dergisi’nin haberine göre Beğendik Marketler Zinciri, bir süredir görüşme halinde olduğu Metro Group bünyesinde bulunan Real’i satın aldı. Fakat gizlilik anlaşması gereği iki taraf da konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Türkiye’nin üç büyük ulusal zincirinden biri olma hedefiyle yola çıkan Beğendik, ‘Paris modeli’ olarak adlandırdığı bir büyüme modeli izliyor. Bu doğrultuda merkezi olan Ankara’nın yakın illerinden başlayarak Türkiye geneline yayılmayı hedefliyor.

Ankara kökenli market zinciri Beğendik Market, Ankara Çayyolu’nda hizmete soktuğu yeni mağazasıyla sektörde bir ilke imza attı. Dün 10 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren Beğendik Çayyolu mağazasının, gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ve dünyada yeni bir modelin temsilcisi olması bekleniyor.

Gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ilk olan Beğendik’in yeni mağazasında çikolata, makarna, mantı ve erişte tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. Peynir ve yoğurt, mağaza içerisinde bulunan mandırada taze olarak üretiliyor. Yüzde 75’i taze ürüne ayrılan Beğendik Çayyolu Mağazası’nın sektöre kazandırdığı bir başka yenilik ise mağaza içerisinde bulunan topraksız tarım alanı. Ayrıca müşteriler, topraksız tarım alanında yetiştirilen, dalından yeni koparılmış sebze ve meyveleri anında satın alabiliyor. Dün (14 Şubat) hizmete giren Beğendik Çayyolu mağazasının, gıda perakendeciliğinde Türkiye’de ve dünyada Okumaya devam et