Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Best Buy

Arçelik Yönetim Kurulu Üyesi Aka Gündüz Özdemir, alışveriş merkezi sayısının hızla artmasının endişe verici olduğunu belirterek, ”Bakkal dükkanı gibi AVM türemeye başladı. Bu ülke, hesapsız yatırımların sıkıntısını çekecek, bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok” dedi. Özdemir, Best Buy’ın Türkiye pazarından çekilmesinin kendisini şaşırtmadığını da ifade etti.

Arçelik Yönetim Kurulu Üyesi Aka Gündüz Özdemir beyaz eşya sektörünün kriz sonrası toparlanma sürecinde olduğunu, iç pazarda satışların yıllık 5,5 milyon adet seviyesine oturduğunu, 2009’da önceki yıla göre buzdolabında yüzde 21, derin dondurucuda yüzde 49, çamaşır makinesinde yüzde 4 olan daralmanın 2010’da yerini buzdolabında yüzde 11, derin dondurucuda yüzde 36 ve çamaşır makinesinde yüzde 8 artışa bıraktığını ifade etti.

Türkiye’de krizler sonrası 3 veya 4. yılın hızlı büyüme yılı olduğunu belirten Özdemir, ”Ya bu yıl, ya sonraki yıl piyasa hızla büyüyecek. Bu yılın seçim yılı olması hareketliliğe katkı koyacaktır. Ertelenmiş talebin harekete geçebileceğini düşünüyorum. Bu büyümede flaş ürün Okumaya devam et

Elektronik market pazarından ‘Kim gidecek?’ sorusu netleşmeye başladı. 14 ay önce “Türkiye’ye geçici bir hevesle değil, bin yıllığına geldik” sözleriyle İzmir’de mağaza açan Amerikan teknoloji market devi Best Buy, mağazalarını kapatma kararı aldı.

Önceki gün şirketin yeni stratejisini açıklayan Best Buy CEO’su Brian Dunn, “Hissedarların getirilerinin iyileştirilmesi için Best Buy’ın test amaçlı olarak girdiği Türkiye piyasasından çıkması ve Çin’de açılan Best Buy markalı mağazaların kapatılması öngörülüyor.” dedi. Best Buy’ın Türkiye’den çıkışı, ülkedeki tüm cari operasyonların ve iki mağazanın da kapatılmasını içeriyor. Şirket, Türkiye ve Çin’deki mağazaları kapatarak, 2013 mali yılına kadar yılda 60-70 milyon dolar tasarruf sağlamayı planlıyor. Perakende devinin 100 milyon dolar zarar ettiği söyleniyor. Best Buy Türkiye’den yapılan açıklamada ise şirketin küresel bazda kısa ve uzun vadeli beklentileri doğrultusunda Türkiye pazarından çıkmaya karar verdiği belirtildi. Best Buy, mağazalar devredilene veya kapatılana dek hizmet vermeyi sürdürecek.

Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar’ın ‘sektörden bir iki firma bavulunu toplayıp gidecek’ açıklamasının ardından Vatan Computer Genel Müdürü Hasan Vatan da benzer bir değerlendirmede bulunmuştu. Okumaya devam et

Best Buy Teknoloji Marketlerinin ikincisi Ankara’da açılıyor.

Teknoloji alışverişinde dünyanın bir numaralı mağazalar zinciri olan Best Buy, Avrupa’daki ilk mağazasını Türkiye’de açmaya karar vermiş ve 4.000 metrekarelik ilk mağazasını 2009 yılının Aralık ayında İzmir’de açmıştı. Best Buy, kısa süre içinde Türkiye’de yayılmaya ve ikinci mağazasını Ankara’da açmaya karar verdi. Bu konudaki girişimlerini tamamlayan Best Buy’ın yeni mağazası, 20 Nisan 2010 Salı günü Çayyolu Mesa Plaza Alışveriş Merkezi’nde açılıyor.

Best Buy, Alienware bilgisayar ve dünyanın neresinde olursa olsun, evdeki tüm TV kanallarını bilgisayardan ve cep telefonundan izlemeye olanak sağlayan Slingbox, Ankara’da da satışa sunacak. Best Buy, bilgisayar dünyasındaki taşınabilir bilgisayarı; Asus-Lamborghini VX5 ve Asus G51J 3D’yi de Türkiye’de ilk defa Ankara Mağazasında satışa sunacak.

Dünyanın en büyük teknoloji ürünleri alışveriş firmalarından olan Best Buy, Avrupa’daki ilk mağazasını İzmir’de açtı.

Balçova ilçesinde bulunan mağazanın açılışı nedeniyle basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Best Buy Türkiye Başkanı Ruşen Kopmaz, mağaza olarak stratejilerinin temelini “müşteri odaklı hizmet” oluşturduğunu, bunun için yeni teknolojileri kolay ve anlaşılır bir biçimde sunmak için yeni yöntemler geliştirdiklerini söyledi.

Bir hizmet firması olduklarını, tek amaçlarının ürün satmak olmadığını, müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler üretmeyi de hedeflediklerini Kopmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bir hizmet markasıyız. Dinamik, güler yüzlü, teknolojiye meraklı, teknolojiyi hayatının bir parçası haline getirmiş Mavi Tişörtlü birimimizde çalışan elemanlarımız müşterilerimize kişiye özel çözümler sunarak, ihtiyaçlarını baştan sona giderecekler. Fiyatlarımız piyasadan daha pahalı olmayacak, müşterilerimize en hesaplı fiyatlarla en karlı alışverişi sunacağız. Bu konuda iddialıyız.”

Mağazada 300’ü aşkın markanın 1500 ürünü bulunduğunu belirten Kopmaz, şunları kaydetti: Okumaya devam et