Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş

Bence  en üzücü olan durum; yurt geneline yayılmış ünleri ve satış ağlarıyla Apikoğlu ve Beşler firmalarının da bu listede yer almasıdır. Güvenilir firma kavramımızı tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor demek ki..

Tağşiş Nedir?

Sözlük anlamı: Bir şeyin içine başka bir madde karıştırma, katıştırma. Bir mala daha ucuz bir nesne karıştırarak niteliği düşürme.

Gıdada tağşiş nedir?: Değerli bir malın içerisine değersiz ve hatta bazen sağlıksız bir şeyi katarak miktarını arttırmaktır.

Neden tağşiş yapılır: Tağşiş sayesinde ürün daha ucuza mal edilip ucuza satılabilir. Böylece piyasada üstünlük sağlanır. Veya kar marjı arttırılır ve cepler daha çabuk dolar.

İlker Akdoğan


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 6 firmanın taklit ve tağşiş yaptığını belirledi. Bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı eti tespit etti.

KAVURMANIN İÇİNDE AT ETİ

Söz konusu firmaların ürünlerine dönük laboratuvar incelemelerinde, yağlı tulum peynirlerinin içinde Okumaya devam et