Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Bolu

İttifak Holding’in perakende sektöründeki ulusal şirketi Adese, hisselerini halka arz etmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Konya, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Mersin, Bolu, Aksaray ve Karaman olmak üzere dokuz şehirde 136 mağazasıyla hizmet veren Adese, sermayesini 21.182.801 TL’den 30.000.000 TL’ye çıkarmak, ihraç edilecek 8.817.199 TL nominal değerli hisselerin de halka arzı için gerekli işlemleri başlatmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

Ayrıca İttifak Holding’in sahip olduğu 1.322.579 TL nominal değerli Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş hissesinin kısmen veya tamamen ek satış yolu ile satış ve/veya ödünç işlemine konu edilecek.

Adese’nin, 3500’ün üzerinde kişiye istihdam sağladığına değinen İttifak Holding CEO’su Ramazan Keser her ay 4,5 milyonun üzerinde tüketiciye hizmet verildiğinin altını çizdi. Keser, “Yatırımlarımıza devam ederek sürdürülebilir büyüme politikamızla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve istihdam Okumaya devam et

Başbakan Erdoğan’ın “Bakkallar dönüşsün ya da birleşip market açsın” önerisine uyan esnaflar kendi AVM’lerini oluşturmaya başladı.

İlk esnaf AVM’leri İstanbul, Bolu ve İzmir’de… Küçük esnaflar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bakkallar dönüşsün ya da birleşip market açsın” sözlerine kulak verdi, kendi AVM’lerini oluşturmaya başladı. Alışveriş merkezlerine karşı rekabet gücü azalan küçük esnafı bir arada toplayacak AVM’lerin ilk örnekleri İstanbul, Bolu ve İzmir’de görüldü.

İstanbul’da biri Sancaktepe diğeri Şirinevler’de olmak üzere Osmanlı Çarşı markasıyla iki ayrı AVM açan Osmanlı Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Hocaoğlu, bu AVM’lerin KOBİ’lerin biraraya gelerek perakende satış noktası oluşturdukları alanlar olduğunu ve ürün olarak bir evin ihtiyacı olan herşeyin bulunabildiği çarşılar olduğunu dile getirdi. Her iki AVM’ye de esnaftan büyük ilgi olduğunu ve doluluk oranlarının yüzde 90’ı bulduğunu anlatan Hocaoğlu şunları söyledi:

Fiyatlar daha uygun

“Sancaktepe 17 bin metrekare, Şirinevler 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Kiralamada da en uygun Okumaya devam et

'Kapatıyoruz' diye mağaza açtıBolu’da ‘KAPATIYORUZ’ adıyla açılan mağaza izdihama neden oldu. Cadde trafiğe kapatılırken, kapıların açılmasıyla birlikte vatandaşlar içeri hucum ettiler. Vatandaşlar kaptıkları ürünleri satın alırken, izdihamdan bunalanlar ise baygınlık geçirdiler.

Bolu’da ‘Kapatıyoruz’ adıyla açılan mağazada ucuz fiyata satılan mobilya, küçük ev aletleri ve ev tekstil ürünlerini almak isteyen vatandaşlar, izdihama neden oldu. Kapıların açılmasıyla birlikte içeriye hücum edenler ellerine geçirdikleri ürünleri satın aldı. Kalabalıktan bunalanlar baygınlık geçirirken, bazı kadınlar ise ağladı.

Bu sabah, Borazanlar Mahallesi’nde açılan mağazanın önünde yaklaşık bin kişi sıraya girdi. İstanbul’da mobilya firması bulunan Mehmet Koçoğlu günler öncesinden mağazanın açılışını duyururken, 60 TIR dolusu mobilya, küçük ev aletleri ve ev tekstil ürünleri mağazaya taşındı. 1 ay açık kalacak mağazanın önünde sıraya giren vatandaşlar caddenin ulaşıma kapanmasına neden oldular. Polis, araçları ara yollara yönlendirdi.

Vatandaşlar mağazanın kapıların açılmasıyla birlikte içeriye hücum etti Okumaya devam et