Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Bursa

Ülke genelindeki 140 bin bakkal, yıllardır yasalaşmayı bekleyen ‘Hiper-Süper Marketler, Çok Amaçlı Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı Taslağı’nın yeni yasama yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasalaşmasını bekliyor.


Tasarının yasalaşması için Bursa’daki 3 bin 500 bakkal imza kampanyası başlattı. Bursa Bakkallar Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, ülke genelindeki 146 bakkallar odasına bir mektup göndererek kampanyaya destek istedi. Türkiye genelindeki odaların da desteğiyle bakkallardan toplanacak imzalar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TBMM’ye gönderilecek.

İmza kampanyasını başlatan Bursa Bakkallar Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, “Sektörümüzde acımasız, eşitliksiz, haksız ve dengesiz bir rekabet ortamı yaşanıyor. Böyle bir ortamda bütün umutlarımızla çıkmasını arzuladığımız ‘Hiper-Süper Marketler, Çok Amaçlı Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı Taslağı’ yıllardır Okumaya devam et

Perakende sektöründe söz sahibi olan dev market zincirlerine karşı rekabet etmekte zorlanan bakkallar, Bursa’da Bakkalım AŞ’yi kurdu. Bursa Bakkallar Esnaf Odası tarafından kurulan şirketin ana sermayesi 750 bin lira, ancak geçtiğimiz günlerde başlayan hisse satışlarıyla 5 milyon liralık sermaye hedefleniyor.

Vatandaşların vazgeçemediği bakkallar, Bursa’da güç birliğine gitti. 3 bin 359 aktif üyesi bulunan Bursa Bakkallar Esnaf Odası, üyelerine ‘Bakkalım AŞ kuralım’ teklifinde bulundu. Oda üyelerinin desteklediği proje kısa sürede hayata geçirildi. Ana sermayesi 750 bin lira olan Bakkalım AŞ’nin hisse satışları sürüyor. Kısa sürede 323 bakkal, şirket hissesi aldı. Bursa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, hedeflerinin şirket sermayesini 5 milyon liraya çıkarmak olduğunu söyledi. Okumaya devam et

Metro Türkiye'deki 16'ıncı mağazasını açtıMetro Toptancı Market’in, Türkiye’deki 16’ncı, Bursa’daki 2’nci mağazası Bursa’da törenle açıldı.

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Akın Bayer, törende, Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden Bursa’da 16’ncı mağazalarını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Müşterilerin rekabet gücünü artırmayı amaçladıklarını belirten Bayer, bunu da onların masraflarını düşürerek ve çözüm sunarak yaptıklarını ifade etti.

Bayer, Metro Toptancı Market için bakkalın çok önemli olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bakkalın yaşaması ve gelecekte var olması bizim için büyük önem taşıyor. Okumaya devam et

Fransız asıllı yapı market Türkiye’deki ilk mağazasını Bursa’da Anatolium Alışveriş Merkezi’nde 30 Mart 2010’da saat 11:00’de gerçekleşen açılışla açtı.

Bursa Leroy Merlin Mağaza Müdürü Patrick Le Goft’un Türkçe konuşması ise törene katılanlar tarafından dakikalarca alkışlandı. Türkiye’de bulunduğu yaklaşık bir yılda öğrendiği Türkçe’yle konuşan Patrick Le Goft, “Açılış sürecinde neşeli ve zor dönemler yaşadık ancak motivasyonumuzdan ve enerjimizden hiçbir şey kaybetmedik. Yanlış taş duvar olmaz. Ekibimizle birlikte bugün çok mutluyuz, gururluyuz” dedi.

Türkiye’nin potansiyeli yüksek bir pazar olduğunu belirten Leroy Merlin, Türkiye Genel Müdürü Palcal Lefebvre, yeni bir ülkede yatırımın her şeyden önce cesaret işi olduğunu söyledi. Türkçe yaptığı konuşmada, Bursa halkını yeni bir yapı market anlayışıyla tanıştıracaklarına dikkat çeken Lefebvre, 13 bin 700 metre karelik alan üzerine kurulu mağazada 175 personelin görev yapacağını bildirdi. 21 kasa ile haftanın 7 gününde hizmette olacaklarını kaydeden Lefebvre, beklentilere uygun ürün, tasarım, fiyat ve geniş hizmet yelpazesi sunacaklarını dile getirdi. Fransız yöneticilerin Türkçe konuşması salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.

Leroy Merlin açılış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Açılış videosu için Perakende TV’ye teşekkürler..

[flv:http://www.perakende.tv/Videos/628363420.flv 500 300]

1923’te kurulan Leroy Merlin, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Rusya, Çin, Yunanistan ve İtalya’da faaliyet gösteriyor. Şirketin dünya genelinde 215 mağazası 40 binden fazla çalışanı var. 2008 cirosu ise 10 milyar euro. Fransa’da 105 mağazası olan Leroy Merlin’in Polonya’da 24, İspanya’da 41 mağazası bulunuyor.

Bursa’da 200 mağazanın yer aldığı Anatolium Alışveriş Merkezi’nin içinde konumlanacak olan Leroy Merlin’in yapı market pazarında rekabeti artırması bekleniyor. 5 yıl içinde mağaza sayısını 40’a çıkarmayı hedefleyen grup, Bursa’dan sonra İstanbul ve Ankara’da mağaza için yer arayışlarına başlayacak.

Sloganı: Kendiniz yapsanız daha iyi değil mi?
Leroy Merlin yurt dışındaki reklam kampanyalarındaki tarzı ise Türk insanına pek uygun görünmüyor.  “Evin beyi eve geliyor ve hanımı ustayla basıyor” şeklinde özetlenebilecek bu reklam kampanyasının yanında, Media Markt’ın “Pahalı mal alacak kadar kuş beyinli miyim?” tarzı reklamları pek kabul edilebilir kalıyor. Ne dersiniz?

Reklam afişlerinin bir kaç karesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Okumaya devam etÖzhan Market (Bursa) indirim dergisine ulaşmak için yukarıdaki logosuna tıklayınız.
Bilgiler direkt olarak marketin sitesinden alınmakta olup, sitemizin bu konuda sorumluluğu yoktur.