Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Bursa Bakkallar Esnaf Odası

Bursa’da faaliyet gösteren 3 bin 600 bakkal, bin 750 tekel bayii ve yaklaşık 200 zincir market pazar günleri tatil yapmak için harekete geçti. Bursa Bakkallar Esnaf Odası’nın öncülüğünde başlatılan ‘Bakkal ve yerel marketler ile zincir marketlerin Pazar günü tatil yapması’ yönündeki çalışmalar hız kazandı.

Bursa Bakkallar Esnaf Odası ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 20. Meslek Komitesi (Gıda Toptancıları ve Perakende Ticareti İşverenleri) ve Bursa Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) temsilcileri, pazar günleri bakkal ve marketlerin kapanması için yerel yöneticilerin kapısını çaldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden meslek örgütlerinin temsilcileri, konuyla ilgili bir sunum yaptı. Bursa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, BTSO 20. Komite Başkanı Galip Eğretli ve PERDER Bursa Şube Başkanı Doğan Seyhan, ziyaret ettikleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye girişimleri konusunda bilgi verip fikir alışverişinde bulundu. Bursa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, esnaf ve sanatkarlar ile kentin KOBİ statüsündeki tüm işletmelerin emek yoğun insan merkezli Okumaya devam et

YORUM: Ben hala bakkalların rakibinin büyük mağazalar değil, ucuzluk marketleri olduğunu düşünüyorum. Yapılan girişimlerin ve sonucunda çıkarılacak olan yasaların hedefinin yanlış olduğu açıktır.

Yasa çıkar mı çıkmaz mı bilmem ama çıkarsa mahiyetine bağlı olarak dağın fare doğuracağını ve küçük esnafa faydasının olmayacağını düşünüyorum.

Kampanya kapsamında Bursa Bakkallar Esnaf Odası öncülüğünde bir araya gelen 30 il ve ilçe oda başkanın sadece 25.000 imza toplayabilmesi de ilginçtir.

İlker Akdoğan

Bursa Bakkallar Esnaf Odası öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan ‘Perakende Yasası Çıkarılsın’ imza kampanyası kapsamında toplanan 25 bin imza, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya teslim edildi.


Bakkallar, kampanya kapsamında bir araya gelen 30 il ve ilçe oda başkanı ile beraberindeki heyetle makamında ziyaret ettikleri TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e, perakende yasasının içeriğine yönelik rapor ile kampanya kapsamında toplanan 25 bin imza dosyasını takdim etti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, başlatılan girişimden son derece memnun kaldığını belirterek, “Bu girişimleri önemsiyorum. Ancak bu çalışmalar sivil örgütlerin katılımıyla çoğalmalı. Perakende Yasası’nın çıkarılması hususunda Okumaya devam et

Ülke genelindeki 140 bin bakkal, yıllardır yasalaşmayı bekleyen ‘Hiper-Süper Marketler, Çok Amaçlı Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı Taslağı’nın yeni yasama yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasalaşmasını bekliyor.


Tasarının yasalaşması için Bursa’daki 3 bin 500 bakkal imza kampanyası başlattı. Bursa Bakkallar Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, ülke genelindeki 146 bakkallar odasına bir mektup göndererek kampanyaya destek istedi. Türkiye genelindeki odaların da desteğiyle bakkallardan toplanacak imzalar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TBMM’ye gönderilecek.

İmza kampanyasını başlatan Bursa Bakkallar Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, “Sektörümüzde acımasız, eşitliksiz, haksız ve dengesiz bir rekabet ortamı yaşanıyor. Böyle bir ortamda bütün umutlarımızla çıkmasını arzuladığımız ‘Hiper-Süper Marketler, Çok Amaçlı Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı Taslağı’ yıllardır Okumaya devam et

Perakende sektöründe söz sahibi olan dev market zincirlerine karşı rekabet etmekte zorlanan bakkallar, Bursa’da Bakkalım AŞ’yi kurdu. Bursa Bakkallar Esnaf Odası tarafından kurulan şirketin ana sermayesi 750 bin lira, ancak geçtiğimiz günlerde başlayan hisse satışlarıyla 5 milyon liralık sermaye hedefleniyor.

Vatandaşların vazgeçemediği bakkallar, Bursa’da güç birliğine gitti. 3 bin 359 aktif üyesi bulunan Bursa Bakkallar Esnaf Odası, üyelerine ‘Bakkalım AŞ kuralım’ teklifinde bulundu. Oda üyelerinin desteklediği proje kısa sürede hayata geçirildi. Ana sermayesi 750 bin lira olan Bakkalım AŞ’nin hisse satışları sürüyor. Kısa sürede 323 bakkal, şirket hissesi aldı. Bursa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Muhammed Nuri Örs, hedeflerinin şirket sermayesini 5 milyon liraya çıkarmak olduğunu söyledi. Okumaya devam et