Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Carrefour

Türkiye’den Migros ve BİM’in de yer aldığı dünyanın en büyük perakendecilerinin satışları 2010 mali yılında yüzde 5’in üzerinde artış sağlarken, Latin Amerikalı perakendeciler en güçlü büyümeyi kaydetti.

Deloitte’un Stores Media işbirliğiyle hazırladığı Perakendenin Küresel Güçleri 2012 raporuna göre dünyanın en büyük 250 perakendecisi 2010 mali yılında satışlarında yüzde 5’in üzerinde artış sağladı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mali teşviğin sonlanmasına, Euro bölgesinde yaşanan krize ve gelişmekte olan önemli pazarlardaki sıkı para politikalarına rağmen perakendenin küresel güçleri yüzde 1,2 oranında bir büyüme kaydetti. Bu durum, 2009 yılındaki mali rakamlar ile karşılaştırıldığında azımsanmayacak bir iyileşmeyi işaret etti. 2010’daki net kârın yüzde 3,1’den yüzde 3,8’e yükselmesi ile kârlılıkta da bir iyileşmenin saptandığı raporda, kâr-zarar sonuçlarını açıklayan 195 şirketten 183’ünün kâr ettiği görüldü.

2010 yılında Migros, BİM’in gerisinde kaldı Okumaya devam et