Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

CarrefourSA Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Merter Özay

Yıl bitmeden yürürlüğe girmesi beklenen toptan etteki KDV indirimi rafa da yansıyacak. Market ve kasaplarda fiyatların yüzde 5 düşmesi öngörülüyor.

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in müjdesini verdiği, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de teyit ettiği toptan etteki KDV’nin yüzde 8’den 1’e inmesi perakende fiyatlara da yansıyacak.

Yıl bitmeden yürürlüğe girmesi beklenen indirim kararı ile birlikte bazı marketlerin rekabete girmek adına et fiyatlarında indirim yapacağını belirten Et Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yücesan, “Toptan etteki KDV indirimi perakendeye yüzde 3 ila 5 arasında oranlarla yansıyabilir” diye konuştu.

MARKETLER DE İNDİRİM BEKLİYOR
Polonez Gıda Pazarlama Müdürü Andaç Gülsoy ise “Toptan ete gelen indirim sonrası market ürünlerinde de indirim olacağı için bu durum, raflara KDV indirimi kadar olmasa da yüzde 5 oranında yansır” dedi. Zincir market tarafında ise indirim kararı toptan et üretenlerin satış fiyatlarına göre şekillenecek. KDV indirimi üreticinin elini rahatlatırken perakendecide de beklenti yarattı.

CarrefourSA Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Merter Özay, mevcut satışlarda kâr marjlarını Okumaya devam et