Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/marketciyim/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 3868
Twitter
Facebook

Cezalar

baharat-standartlariBaharata ve baharat karışımlarına nişasta, irmik, razmol, kepek ve benzeri dolgu maddeleri katılamayacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türk Gıda Kodeksi Baharat Tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Tebliğ, baharatın tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretilmesi, hazırlanması, işlenmesi, depolanması, nakledilmesi ve piyasaya arz edilmesi aşamalarında taşıması gereken özelliklerini belirlemek amacıyla hazırlandı.

Öğütülmüş, ufalanmış ve bütün haldeki baharatı ve baharat karışımlarını kapsayan tebliğ çerçevesinde baharatlarda canlı böcekler, gözle görülebilen veya görülmeyen ölü böcekler ile bunların kalıntıları ve diğer zararlıların kalıntıları bulunmayacak.

Öğütülmüş baharat, en az yüzde 90’ı baharata özgü göz açıklığı belirlenmiş olan eleklerden geçecek şekilde ince çekilecek.

Baharata ve baharat karışımlarına ürünlerin kendi doğasından gelen nişasta hariç olmak üzere Okumaya devam et