Twitter
Facebook

Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük perakende zinciri Kiler Perakende Grubu, 2010’da Ankara’daki yerel marketler zinciri Canerler’den satın aldığı kalan hisselerin devir işlemlerini sonlandırdı.

Ankara’daki yerel marketler zinciri Canerler’in yüzde 50’sini 2005 yılında, kalan payı da 2010’da satın alan Kiler, mağazaların devir işlemini bitirdi. Böylelikle Kiler Alışveriş Hiz. Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin Kiler Ankara Mağazacılık San.Tic.A.Ş.’deki hissesini %47’den %95.92’ye çıkardı. Kentleşme oranı yüksek şehirlerdeki büyüme stratejisini, yerel zincirleri satın almak üzerine kuran Kiler, Ankara’daki tüm Kiler mağazalarının tek sahibi oldu.

Kiler, hızlı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor…

Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, “Türkiye’nin dünyadaki konumuna, ülke ekonomisindeki istikrara, sektörümüzün bugününe ve geleceğine güvenen bir şirketiz. Bugüne kadar öz sermayemizle yaptığımız yatırımların karşılığını, bizi hiç yalnız bırakmayan müşterilerimiz sayesinde aldık. Aldıklarımızı da tekrar yatırım yaparak değerlendiriyoruz. Ankara’daki ilk atılımımızı, yerel marketler zinciri Canerler’in yüzde 50’sini satın alarak yapmıştık. 9 Kasım 2010 tarihinde Canerler’deki kalan hisseleri satın almıştık. Bugün de devir işlemlerini tamamladık. Halka arz sürecimizde de belirttiğimiz gibi, büyüme hedeflerimize hem olduğumuz illerde yaygınlaşarak hem de daha önce bulunmadığımız bölgelerde ve illerde mağaza açarak devam edeceğiz” dedi.

Türkiye genelinde 26 ilde, 173 mağazası ve 5 binin üzerinde çalışanı bulunan Kiler Alışveriş’in, Eylül 2010 itibariyle 12,5 milyon TL net kârı bulunuyor. Faaliyet kârı 25,9 milyon TL ve aktif büyüklüğü 569,9 milyon TL olan Kiler Alışveriş’in öz kaynakları ise 155,7 milyon TL.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir