Twitter
Facebook

Kim Marketler Zinciri, sektördeki satın alma operasyonlarına devam ediyor. İzmir’in en büyük market zincirlerinden Denmar Marketleri ile satın alan Kim, Mayıs ayı itibarıyla 11 şube ile İzmir’de faaliyet göstermeye hazırlanıyor.

15 milyon TL piydenmar-kime-satildiasa değerine sahip Denmar ile satın alma görüşmelerinde sona yaklaşıldığı bilgisini veren Genel Müdür Dr. Hamit Akçay, “Teknik ve resmi sözleşme anlamında görüşmelerimiz sona yaklaştı. Süreç şu an sadece devir prosedürlerine kaldı. Bu satın alma operasyonu sayesinde Marmara Bölgesi dışındaki ilk yatırımımızı İzmir’e yapacağız. Hedefimiz ilk etapta İzmir merkezli olmak üzere Ege Bölgesi genelinde yeni mağazalar açmak. Kim Grup olarak hem yurt dışında hem de Türkiye genelinde mağazalaşma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hedefimiz şu anda 85’e çıkan mağaza sayımızı yılsonuna kadar 100 mağazaya taşımak ve 300 yeni istihdam sağlamak” diye konuştu.

İzmir merkezli süpermarket zinciri Denmar Marketleri ile satın alma görüşmelerini tamamlayan Kim, ilk etapta 10 bin 500 metrekare büyüklüğünde 11 süper marketi bünyesine ekleyecek. İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki yatırımlarının bu satın almayla sınırlı kalmayacağı bilgisini veren Kim Genel Müdürü Dr. Hamit Akçay, “Kim Grup olarak Türkiye genelinde satın alma teklifleriyle yakından ilgileniyoruz. Gerek yerel gerekse de bölgesel anlamda yeni görüşmelerimiz devam ediyor. Uygun lokasyon ve maliyet avantajlarını yakaladığımızda daha büyük çaplı satın almalara da hazırız. Girdiğimiz her ilde pazar liderliğini hedefliyoruz. Perakende pazarında yaşanan daralma ve karlılıklardaki azalmayla birlikte rekabet artık mahalle aralarına kadar indi. En hızlı, kaliteli ve uygun fiyattan satan hep bir adım önde yar alıyor. Gelinen yoğun ve yıkıcı rekabet koşulları perakende işletmelerin karlıklarını aşağıya çekmiş bulunmaktadır. Bu sebeple sektörde son yıllarda küçük veya büyük ölçüde konsolidasyonlar artmıştır. Bu yönelimin devam edeceği 2015-2020 yılları arasında sektörde operasyonel faaliyetlerini iyi yönetemeyen işletmelerin pazardan çekileceği ve güçlü oyuncuların yola devam edeceği bir döneme gireceğiz” diye konuştu.

Perakendenin devler ligine yerli oyuncu geliyor
Mağaza açtıkları tüm illerde yerli tedarikçilerle çalışacaklarını dile getiren Akçay, “Biz sadece Anadolu’ya açılmıyoruz, aynı zamanda Anadolu’yu da İstanbul ve Türkiye’ye açıyoruz. Yerel firmalardan aldığımız kaliteli ürünleri de tüm Türkiye’deki mağazalarımızda satmaya başladık. Değer üreten perakendeci olma misyonu ile hareket ederek gittiğimiz her şehrin ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Edirne’den İzmir’e, İzmir’den de yurt dışında Erbil’e uzanan bir değer zinciri oluşturduk. Büyük düşünüp yerel hareket ederek ülkemizin gelişimine ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir