Twitter
Facebook

Makro Market’in Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada Makro Market’in İstanbul’daki şubelerinin Uyum tabelasıyla değiştirileceği bildirildi.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Uyum Gıda hisselerinin yüzde 47,32’sini satın alan Makro Market, İstanbul şubeleriyle ilgili önemli bir karar aldı. Makro’nun Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “12.12.2012 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan Özel Durum Açıklamasına istinaden, Makro Market AŞ’ye ait, İstanbul ilindeki 7 (yedi) adet mağaza, 1 (bir) adet Et Entegre Tesisi, 1 (bir) adet Genel Müdürlük Hizmet Ofisi, 1 (bir) adet Lojistik Depo alanı ve kullanılan tüm demirbaşların toplam 15.150.000.-TL (onbeşmilyonyüzellibintürklirası) bedelle devir alınmasına karar verilmiştir.”

Makro Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, “Makro olarak; İstanbul Bölgesi’nde hem Uyum’un büyümesine ve gelişimine katkı sağlamak hem de önümüzdeki dönemde Uyum Gıda AŞ olarak büyümeyi hedefliyoruz. Buradaki amacımız; işletme giderlerini minimum seviyeye düşürüp verimliliği artırmak. Bu çerçevede Uyum Gıda’ya ait Arnavutköy ve Kurtköy Lojistik merkezleri ile beraber Beylikdüzü’nde yer alan yönetim, üretim ve Birlik Sanayi Sitesi’ndeki paketleme tesislerini de İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Güneşli’ye taşıyoruz. Böylece Uyum Gıda’nın İstanbul’da 61 mağazası oldu. Uyum Gıda AŞ, yeni yapıda 61 mağazasında daha az maliyet ile hızlı, etkin ve dinamik bir hizmet verebilecek” açıklamasında bulundu.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir