Twitter
Facebook

Birleşerek market açmak isteyen bakkallara yönelik “İşbirliği Güçbirliği” adı altında başlatılan uygulama ile devlet bakkallara KOSGEB aracılığıyla 250 bin TL hibe verecektir.

 

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, yaptığı açıklamada, “İşbirliği Güçbirliği projesi kapsamında birleşerek market açmak isteyen 5 bakkala devlet 250 bin TL hibe, bu para yeterli gelmezse 500 bin TL’de ayrıca 5 yıl süreyle faizsiz kredi vermektedir.

Öncelikle bu uygulamayı başlatanları kutlarız. Teşekkür ederiz. Aylardan beri başlamış olan bu projeye maalesef bu güne kadar müracaat olmamış.

Bu sebeple bu duyuruyu yapıyoruz. Şartları ise 5 bakkal veya en az 3 bakkal, diğer 2 tanesi ise marketlerde satılan ürün grubundan olabilir. Örneğin kırtasiyeci, kuruyemişçi, kasap, manav olabilir. Bunların 5’i bir araya gelerek bir şirket kuracak veya 5’i birinin çatısı altında toplanacak.

Bu şekilde KOSGEB müdürlüğüne müracaat edecek. Dosya incelenip onaylandıktan sonra ödemleler yapılacak. Tüm esnaflarımızın bu projeden faydalanmasını istiyoruz. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir dosya hazırlığı içindeyiz” dedi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

  Bir cevap Market Kurmak İsteyen Bakkala 250 bin TL Bedelsiz Kredi

  • örnekte göstermiş oldunuz 5 işletme sahibi kendi dükkanlarını kapatıp tek dükkanamı taşınacak ayrıca kurulacak olan yeni işyerinin belli bi metre kare şartı varmı soyadı tutan akrabaların iş birleştirmeside mümkünmüdür

   Anlaşıldı, Yorum Güzel.. Sen de katılıyor musun? Thumb up 8 Thumb down 2

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir