Twitter
Facebook

19 Aralık’11 tarihli Metro İstasyonunda Market Alışverişi başlıklı yazımızda bahsettiğimiz Güney Kore’deki Tesco Market’in metro istasyonunda yaptığına benzer bir uygulama da ülkemizden geldi. Migros yöneticileri bu uygulamadan etkilenmiş ve esinlenmiş olacaklar ki benzer bir yolu Bağdat Caddesinde denemişler. Önceki haberde olduğu gibi bunu da video ile süsleyerek sizlere sunuyoruz.


Migros, tüketicilerin evlerinden veya bulundukları herhangi bir yerden barkod okutarak sipariş verebildikleri ˊˊmobil marketˊˊ uygulamasını Bağdat Caddesinde kurulan sanal Migros reyonlarında tüketicilerle bir kez daha buluşturdu.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Mobil Market uygulamasını İstanbul Bağdat Caddesinde tüketicilerle buluşturan Migrosˊun mağaza dışı etkinliğinin yoğun ilgiyle karşılaştığı, tüketicilerin evlerinden veya bulundukları herhangi bir yerden barkod okutarak Migrosˊa sipariş verebildikleri uygulamayı kurulan sanal Migros reyonları aracılığıyla sokakta deneyimledikleri kaydedildi.

Haberin Detayları ve Videosu:

 

Migrosˊun ˊˊTürkiyeˊde bir ilkeˊˊ imza atarak farklı bir alışveriş deneyimini mağazalarından sokağa taşıdığı vurgulanan açıklamada, 2010 yılında mobil market dönemini başlatan ve Türkiyeˊnin iPhone üzerindeki ˊˊilk mobil marketˊˊ uygulamasını geliştiren Migrosˊun, tüketicinin evinden veya bulunduğu her yerden barkod okutarak sipariş vermesini sağlayan mobil market uygulamasını İstanbul Bağdat Caddesi boyunca kurulan sanal Migros reyonlarında tüketicilerle bir kez daha buluşturduğu belirtildi.

Migrosˊun sanal market altyapısını kullanan mobil marketin, barkodunu sokakta, evde, mağazada kısacası her yerde okutulan ürünleri sepete eklediği ve sipariş edebildiği, ayrıca tüm ürün kampanyalarından aynı fiyat ile yararlanılabildiği vurgulanan açıklamada, ˊˊMigros, böylece müşteriler için cebe kasa açmış oluyor. Türkiyeˊde ilk defa mekandan bağımsız barkod okutma uygulaması ile örneğin evdeki süt kutusunun ya da komşu ziyaretinde tadılan kahvenin barkodunu okutmak ve anında sipariş vermek mümkün. Uygulama, ilk etapta iPhone kullanıcıları için geliştirildi. Perakende için bu çok yeni uygulamaya, bugüne kadar 100 bine yakın müşteri ilgi gösterdiˊˊ denildi.

Uygulamanın ˊˊwww.sanalmarket.com.trˊˊ ile tam uyumlu çalıştığı, bu uygulamada barkod okutma ile sipariş dışında, reyonlar arasında dolaşarak arama fonksiyonunu kullanarak ya da eski siparişler arasından kolayca ürün seçiminin de yapılabildiği belirtilen açıklamada, haftanın 7 Günü 10.00-22.00 Saatleri arasında teslim edilen siparişlerin ödemesi için Migros sanal market mobil kullanıcılara kapıda kredi kartı ve nakit ödeme seçeneklerini sunduğu, uygulamanın ˊˊApp Storeˊˊ üzerinden yüklenebildiği ifade edildi.

1997 yılından bu yana binlerce ürünü müşterilere ulaştıran ve 2011 yılında 600 bini aşkın siparişin kapıdan teslim edildiği Migros Sanal Marketin 17 farklı şehirde bulunan 75 operasyon noktasında hizmet verdiği bildirildi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir