Twitter
Facebook

Migros'tan Erzurum'a yatırımMigros’un dağıtım merkezlerinde istihdam ettiği çalışan sayısının 3 bin kişiye ulaştığı bildirildi.

Migros’tan yapılan yazılı açıklamada, şirketin, bölgesel ve yerel kalkınmaya hizmet eden yeni bir yatırımla Erzurum’da dağıtım merkezi kurduğu, Türkiye’nin her bölgesindeki satış noktalarına daha hızlı ve etkin ürün sevkıyatını sağlamak üzere bugüne kadar 10 dağıtım merkezi açıldığı, Erzurum’daki 11. dağıtım merkezi ile toplam 195 bin metrekarelik depolama alanına ulaşıldığı kaydedildi.

Açıklamada, 170 kişinin çalışacağı Erzurum Dağıtım Merkezi ile birlikte Migros’un dağıtım merkezlerinde istihdam ettiği çalışan sayısının da 3 bin kişiye ulaştığı belirtildi.

Erzurum Organize Sanayi Bölgesinde, 30 bin metrekare alan üzerine kurulu Migros Erzurum Dağıtım Merkezinin, bölgedeki tüm Migros ticaret formatlarına ayda 800 TIR kapasite ile meyve-sebze, gıda ve gıda dışı ürün gruplarının sevkıyatını gerçekleştireceği ifade edildi.

Toplam 5 aylık sürede inşa edilen Erzurum Dağıtım Merkezinin Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi illerine hizmet vereceği, yaklaşık 50 mağazaya doğrudan hizmet verecek dağıtım merkezi yatırımının şirketin bölgede açmaya hazırlandığı yeni mağazalar için “itici bir güç” olacağı vurgulanırken, 2010 yılında bu dağıtım merkezinin hizmet vereceği mağaza sayısının 90’a çıkmasının planlandığı bildirildi.

Ayda ortalama 550 bin koli gıda ve gıda dışı ürün çıkışı, bin ton meyve-sebze çıkışı beklenen Erzurum Dağıtım Merkezinde, ürünlerin kablosuz el terminalleri ile otomatik olarak toplanacağı belirtildi.

Bu yıl 55. kuruluş yıldönümünü kutlayan Migros’un halen 70 ilde hizmet verdiği hatırlatılan açıklamada, gerek organik büyüme yoluyla gerekse satın almalarla Türkiye’deki yaygınlığını artıran Migros’un, yatırımlarında yerel istihdam ve bölgesel kalkınmaya da hizmet eden adımlar attığı kaydedildi.

haber_kaynak

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir