Twitter
Facebook

2011 yılı içerisinde Migros Grubu olarak Türkiye genelinde 300 yeni mağaza açacaklarını söyleyen Genel Müdür Tort “Yeni mağazalarla 6 bin kişiye yeni istihdam sağlayacağız” dedi.

Migros 20111 yılına açacağı yeni mağazalarla damgasını vuracak. Türkiye genelinde 74 ilde bin 924 mağazayla hizmet veren Migros, bu yıl toplam 300 mağaza açmayı ve 6 bin kişiye istihdam yaratmayı hedefledi.

Vodafone Türkiye sponsorluğunda düzenlenen CEO Club etkinliklerinin “Perakende Liderleri” başlığı altında yapılan toplantıda konuşan Migros Genel Müdürü Özgür Tort, Türkiye’nin en geniş perakendecisi olduklarını ve 2011 yılında da yatırımlara devam edeceklerini söyledi. Tort, 2011 yılı içerisinde Türkiye genelinde 300 yeni mağaza açacaklarını dile getirerek “Yani mağazalarımız 6 bin kişiye yeni iş kapısı olacak” diye konuştu. Tort, 2015 yılına kadar her yıl 50 yeni mağaza ile yılda 200-250 kişiye istihdam sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

SATIŞIN % 30’U JET KASADAN

Migros mağazalarında kredi kartıyla yapılan satışların yüzde 30’unun Jet Kasa’dan yapıldığını kaydeden Tort “Kredi kartı ile alışverişlerin yüzde 30’u Jet Kasa’dan yapılıyor. Bu sayı gün geçtikçe artıyor. Alışveriş artık sadece alışveriş değil. Müşterilerimize Kolay Vezne’den Jet Kasa’ya ve Mobil Market’e kadar birçok kolaylık sunuyoruz.

Migros olarak yeniliklerimiz devam edecek” diye konuştu. AMPD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane de, 2010 yılında perakende sektörünün enflasyonla birlikte yüzde 13 oranında büyüdüğünü, yılı 70 bin artışla 520 bin istihdamla tamamladığını sözlerine ekledi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir