Twitter
Facebook

onur-cemal-ozenGıda perakendeciliğinde faaliyet gösteren Özen Grup, satın almalarla büyüyor. Bünyesindeki Onur Market ile İstanbul Avrupa Yakası ve Trakya Bölgesinde 59 mağazasıyla hizmetlerine devam eden Özen Grup, Efor Market’in 16 şubesini satın aldı.

Efor market’in elinde hala İstanbul mağazaları bulunuyor. Fakat müşterisi çıkarsa onları da satacağı konuşuluyor..

Özen Grup, Efor Market’in Trakya bölgesinde faaliyet gösteren 16 şubesini Onur Market bünyesine katarak, mağaza sayısını 75’e yükseltti.

Süpermarketçilik alanına yoğunlaşacak
Grubun amiral gemisi Onur Market’in hizmet ağının yeni satın almalarla daha da genişleyeceğini belirten Özen Grup CEO’su Cemal Özen “2014 yılında hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye ve mağaza sayımızdaki artışa devam edeceğiz. Müşterilerimize daha yakın noktalarda hizmet verebilmek ve Marmara’nın kılcal damarlarında yaygınlığımızı sürdürebilmek adına Efor Market’in Trakya bölgesinde bulunan 16 şubesini bünyemize kattık. Onur Market, mağaza sayısını 75’e, toplam ticari alanını ise 52 bin 872 bin metrekarenin üzerine çıkarmış oldu. Onur Market, her zamanki gibi yenilikçi, sektörün öncüsü ve sözcüsü kimliği ile büyümesini sürdürecektir” dedi.

Gündemde yeni satın almalar da var
Onur Market’in genel stratejisine, paralel gelişmesine ve yeni satın almalarla büyümesine devam edeceğini söyleyen Özen “2013’de yerel perakende sektörü toplam ticarette yüzde 12,6 büyürken Onur Market, 21,4 büyüme sağladı. Yerel perakendenin öncüsü ve sözcüsü olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, her alanda çok hızlı hareket eden, dinamik ve genç bir ekibe sahibiz. Önümüzdeki dönemde müşteri odaklı, tüketici dostu kaliteli hizmet anlayışımızı pek çok yeni noktaya taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir