Twitter
Facebook

onur-cemal-ozenÖzen Grup, indirim mağazacılığı alanında 2007 yılında açtığı ve bugün sayısı 119’a ulaşan Onurex markası ile indirim mağazacılığı alanından çıkma kararı aldı. Onurex mağazalarının tamamını 33 milyon liraya Yıldız Holding’e (Şok Marketler AŞ) devredecek olan Özen Grup, Onur markasıyla süpermarketçilik alanında büyüyecek..


Şok Marketler AŞ, Özen Grup bünyesindeki Onur Ekspres Marketçilik AŞ hisselerinin tamamını Hisse Devir Sözleşmesi ile aldı. Toplam işlem bedeli 33 milyon lira olarak belirlenen devir işlemi, Hisse Devir Sözleşmesi’nde tarif edilen ön koşulların gerçekleşmesi ve gerekli izinlerin alınmasını müteakip gerçekleşecek.

Özen Grup CEO’su Cemal Özen, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Grubumuz olarak perakendede farklı markalarımızla faaliyet gösteriyoruz. Perakende sektöründe yaşanan yeni gelişmeler paralelinde hem süpermarket hem de indirim mağazacılığı alanında hizmet sunma ve süreç yönetimindeki farklılıklar yeni stratejik kararlar almamızı sağladı. Bu stratejiden hareketle Onurex mağazalarımızı Yıldız Holding’e (Şok Marketler AŞ) devretmek için anlaşma imzalamış bulunuyoruz. Bu devir Özen Grup’un Onur markasıyla gelişim ve büyümesine odaklanma amacı göz önünde tutularak alınmış bir karar. Kararımızın öncelikle sektörümüze ardından Yıldız Holding ve grubumuza hayırlı, uğurlu olmasını umuyor, başarılar diliyorum.”

Hızla gelişmekte olan gıda perakendeciliğinde faaliyet alanlarını geliştirmek, ürün yelpazesi, satış ağı ve hizmet yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan Özen Grup, süpermarket pazarındaki birbirini tamamlayan etkin faktörleri birleştirerek pazarın önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir