Twitter
Facebook

2012 yılı hedefleri doğrultusunda 41,5 milyon TL yatırım yapacak olan gıda perakendecisi Özen Grup, İstanbul’da faaliyet gösteren Yunus Market’in 4 şubesini satın alarak Onur Market bünyesine kattı.

Grubun amiral gemisi Onur Market’in hizmet ağının yeni satın almalarla daha da genişleyeceğini belirten Özen Grup CEO’su Cemal Özen “2012 hedeflerimiz doğrultusunda toplam mağaza sayımızı 300’e çıkarmak için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Müşterilerimize daha yakın noktalarda hizmet verebilmek adına Yunus Market’in Beylikdüzü’nde 2, Esenyurt ve Avcılar bölgesinde ise birer mağazası olmak üzere toplam 4 şubesini bünyemize kattık” dedi.

Yeni satın almalar da var

Yeni satın almalarla büyümeye devam edeceklerini söyleyen Özen “2011’de yerel perakende sektörü yüzde 21,5 büyürken Onur Market, ulusal markalara göre 3 kat, yerel markalara göre ise 2 kat daha fazla büyüdü. Bu da bizim ne kadar doğru bir yapılanma içerisinde olduğumuzun en açık göstergesi. Yerel perakendenin öncüsü ve sözcüsü olma yolunda emin adımlarla ilerlerken önümüzdeki dönemde şartlar uygun oldukça yeni satın almalara da imza atacağız” dedi.

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir