Twitter
Facebook

yerel-zincirler-bulusuyorOrganize perakende sektörünün en önemli halkası yerel zincir marketler, 16–17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde buluşuyor. Yerel Zincirler Buluşuyor’da uzman isimlerin sunumlarıyla ‘Marka’ konusu masaya yatırılacak

Türkiye Perakendeciler Federasyonu(TPF) tarafından düzenlenen organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve kongre organizasyonu olan Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 (YZB 2014), bu yıl altıncı kez kapılarını açıyor. 16 – 17 Nisan tarihlerinde perakendeci, üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları bir araya getirecek olan YZB 2014’ün bu yılki ana teması ise, “Marka”. YZB 2014 konferansı ve fuarına yerli ve yabancı sektör profesyonelinin katılımı bekleniyor.

YZB PROGRAMI

1.GÜN 16 Nisan, Çarşamba
08.30 Kayıt/Fuarın Ziyarete Açılması
10.00 – 10.45 Açılış Etkinlikleri
10.45 – 12.15 Açılış Konuşmaları
12.15 -14.00 Fuar Ziyareti/Öğle Yemeği
14.00 – 15.00 1. OTURUM 1.Konu WalMart Gibi Kazanmak Charles Fishman
15.00 – 15.45 2. Konu Sihirli Markalar Şükrü Dinçer
15.45 – 16.15 Fuar Ziyareti/Kahve Molası
16.15- 16.45 2. OTURUM 3.Konu Bir Gıda Perakendecisi Marka Olabilir mi? Tahsin Pamir
16.45 – 17.15 4.Konu Perakende Pazarlaması Ali Atıf Bir
17.15 – 18.00 5.Konu Gelecekte Bizi Neler Bekliyor? Taha Akyol

2. GÜN 17 Nisan, Perşembe
08.30 Kayıt/Fuarın Ziyarete Açılması
09.30 – 09.45 3. OTURUM 6.Konu Perakendenin Kılavuz Gemisi – Yılmaz Pekmezcan
09.45 – 10.30 7. Konu Rekabet Avantajımız Beslenme, Sağlık, İyi Yaşam – Dyt. Ece Nevra Durukan
10.30 – 12.00 8. Konu Büyük Hedefler İçin Yüksek Motivasyon – Anthony Galie
12.00 – 14.30 Fuar Ziyareti/Öğle Yemeği
14.30 – 15.15 4. OTURUM 9.Konu Kategoriye Adını Veren Markalar – İçim Er
15.15 – 16.00 10. Konu Tamirci Dükkanından Avrupanın Zirvesine – Kenan Sofuoğlu
16.00 – 16.30 Fuar Ziyareti/Kahve Molası
16.30 – 17.00 DEĞERLENDİRME OTURUMU 11.Konu Marka Stratejisi – Hakan Senbir
17.00 – 17.15 ÖDÜL TÖRENİ
17.15 – 18.00 Coca-Cola YZB SHOW

Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuar ve kongre olmak üzere iki bölümden oluşan YZB 2014’te, “Dönüşümü Başlat, Geleceği Kazan” sloganı doğrultusunda “Marka” konusu masaya yatırılacak. YZB’nin konferans bölümünde; geleceği şekillendiren marka kimliği, marka stratejileri ve marka hikayeleri ele alınacak. Marka olmak için gereken hazırlık süreçlerinden başlanarak marka oluşturmanın aşamalarına, marka imajına ve marka değerine kadar tüm faktörler belirlenip, konusunda uzman konuşmacılar aracılığıyla bilgi ve birikimlerin paylaşılmasına olanak tanınacak. Fuarda ise, firmalar interaktif stantlarında yeni ürün ve hizmetlerini sunacak.

Charles Fishman ve Antony Galie Türkiye’ye geliyor

YZB 2014’ün konferans bölümünde yurtiçi ve yurtdışından önemli konuşmacılar da yer alacak. Yurtdışından konuşmacı olarak Wal-Mart Etkisi Kitabının yazarı Charles Fishman ve Dünyaca ünlü Psikoterapist ve Hipnotis Antony Galie geliyor. Saat başına 1.8 Milyon dolar kazanç, ABD genelinde her gün 35 Milyon müşteri, yıllık 466 Milyar dolar net satış, 2,2 Milyon çalışanıyla dünyanın en büyük perakende zinciri olan Wal-Mart’ı analiz ederek, “Wal-Mart Etkisi” Kitabını yazan Charles Fishman, konferansta “Walmart Gibi Kazanmak” başlıklı bir sunum yapacak.

Konferansta yurtiçinden de konusunda uzman konuşmacılar yer alacak. TPF Danışma Konseyi Üyesi, Bizim Toptan Satış Mağazaları Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Pamir, Reklam Danışmanı ve Bugün Gazetesi Köşe Yazarı Ali Atıf Bir, İpek Kağıt Pazarlama Müdürü İçim Er, CNN Türk Program Yapımcısı ve Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol bu isimlerden bazıları.

YZB’yi birçok firma destekliyor

Coca-Cola, Evyap, Eczacıbaşı, Sütaş, Unilever ve Ülker’in ana sponsoru olduğu YZB 2014’ü bu yıl da birçok firma destekliyor. Üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaların katkılarıyla gerçekleştirilen YZB 2014’ün Kurumsal Sponsorları; Danone, Eti, Kebir Süt, Fayda, Nestle, Parex, Sultan Et, Torku. Resmi Sponsorları: Bağdat Baharat, Düzey, Erpiliç, Marmara Birlik ve Pakmaya. Oturum Sponsorları: Billur Tuz, Duru Bulgu, Ekici, Lila Kağıt, Mars, Şenpiliç. Destek sponsorları: Balparmak, Barilla, Danet, Embi Gıda, Kızılay Doğal Maden Suyu, Kristal Kola, Moova, Nutricia, Perkon, Seyidoğlu, Tamek, Üçge ve Zara. Ana Konuşmacı Sponsoru: Kenton. Gala Yemeği Sponsoru: Hayat Kimya oldu.

Perakendenin En Başarılı Fikirleri Ödüllerini alacak

YZB 2014 kapsamında, “Perakendenin En Başarılı Fikirleri”ni ödüllendirmek üzere, bir yarışma da düzenleniyor. Sadece PERDER üyelerine yönelik olarak gerçekleştirilen yarışma bu yıl; ‘En İyi Mağaza Tasarımı’, ‘En İyi Müşteri Hizmetleri, CRM ve Teknoloji Uygulamaları’, ‘En İyi Promosyon Yönetimi’, ‘En İyi İnsan Kaynakları Uygulamaları’, ‘En iyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ve ‘En İyi Perakende de İnovasyon Uygulaması’ kategorilerinden oluştu. Katılımcıların birden fazla kategori için başvuru yapabileceği yarışmanın proje teslimi 31 Mart 2014 taihinde sona erdi. Katılımcıların; projelerine ürün ve servis sağlayarak destek veren şirketler ile tedarikçileri de ortak edebildiği yarışmanın ödül töreni ise 17 Nisan’da gerçekleştirilecek.

6 binin üzerinde katılım bekleniyor

Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı’nda sektörün gelişimi, yöneticilerin ve çalışanların da sinerjilerinin sektöre yansıtılmasının hedeflendiğini belirten Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, YZB 2014’e yerli ve yabancı yaklaşık 6 binin üzerinde sektör profesyonelinin katılımını beklediklerini kaydetti. Altunbilek, YZB 2014 ile ilgili şunları söyledi:
“YZB’de; marketlere ürün ve hizmet sağlayan firmalar, yerel zincir marketlerin üst düzey yöneticileri ile görüşerek ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulacaklar, işbirliklerini geliştirebilecekler. Yerel zincirler, marketleri için yeni markalar kazanacaklar. Firmalar da yeni zincir marketlerle bağlantı kurma imkanı bulacaklar. Fuar katılımcıları ise stantlarında sergileyecekleri yeni ürünleri ve gelişmeleri tüm katılımcılar ile paylaşacaklar. Sektörü analiz edecek uzman konuşmacıların yer alacağı konferanslarda da tüm katılımcılar sektörün geleceğine yönelik bilgiler edinecekler, birbirleriyle bilgi paylaşımı için uygun bir platformda buluşabilecekler.”

Beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşın..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir